SK Moravan Oldřišov – TJ Sokol Kobeřice 1:7 (0:7)

Nevídaný průběh utkání sledovali diváci v neděli v Oldřišově. Domácí hráli poslední utkání v domácím prostředí, navíc obdrželi pohár pro vítěze letošního ročníku 1. A třídy, a tak se jistě chtěli s fanoušky rozloučit vítězně. Navíc hostili v prestižním  utkání rivala z Kobeřic.

Jenže rozlučka s 1. A třídou domácím vydatně zhořkla, neboť je hosté svým výkonem, hlavně v prvním poločase, dokonale rozložili. O motivaci navíc pro naše kluky si řekli oldřišovští již týden starým „extempore“, když při návratu z utkání v Jakubčovicích objížděli kolem našeho hřiště v Kobeřicích a mnohdy nemístnými posunky hecovali naše fotbalisty. To rozhodně nelze brát jako sportovní jednání vůči soupeři. Sportovně gratulujeme Moravanu Oldřišov k postupu do krajského přeboru, ale tohle gesto si mohli hráči i někteří funkcionáři odpustit!

Svěřenci trenéra Kamráda rozjeli své nedělní galapředstavení již ve 2. minutě, kdy Oberherr nachystal balon Šimečkovi před prázdnou kasu – 0:1. Další zářez na střeleckou pažbu si kobeřický útočník připsal po nezištném pasu Kubného – 0:2. Průchodnou oldřišovskou defenzivu potom potřetí pokořil Oberherr, který těžil z vynikající práce Šimečka – 0:3. V 18. minutě Oberherr se Šimečkem znovu vyšachovali domácí zadáky a Šimeček zkompletoval hattrick – 0:4. Vzápětí proměnil Mezera tři protihráče ve slalomové tyče a vysoce produktivní Šimeček se radoval počtvrté – 0:5. Hosté ovšem lačnili po dalších trefách v soupeřově síti. Deset minut před přestávkou prodloužil Šimeček míč na Kubného, který také přispěl svou troškou do mlýna – 0:6. Sedmý úder pak tabulkový lídr schytal z kopačky Oberherra, když mu opět úspěšně asistoval Simeček- 0:7.

Druhá půle proběhla víceméně z povinnosti. Oldřišov dokázal alespoň kosmeticky korigovat v 51. minutě. Své schopnosti přitom prokázal Bořucký, který chytře přeloboval gólmana Štencela – 1:7. Kaňku za duelem udělal v závěru domácí Droppa, když nesmyslně zkosil René Wirtha a ten musel s podezřením na zlomeninu kotníku putovat předčasně do šatny (zdroj Region Opavsko).

Branky: 51. Bořucký Denis – 2., 6., 18., 23. Šimeček Adam, 16., 40. Oberherr Jan, 35. Kubný Antonín

Rozhodčí: Levinger Milan – Jurček Ondřej, Karas Michal

Diváků: 220

Sestava Kobeřic: Štencel (83. Ziegl) – Stuchlík P. (K). Kollek, Schreier, Wirth René, Mezera, Wirth Robin, Kubný, Stuchlík R. (72. Mrovec), Oberherr J., Šimeček (78. Čujek)