Sezónu 1979-1980 jsme začínali na hřišti ve Štěpánkovicích. V prestižním utkání jsme po prvním poločase vedli 1:0 brankou Leonarda Hanzlíka. Ve druhém poločase jsme přidali ještě dvě branky a konečný výsledek zněl 3:1 v náš prospěch. Ve druhém poločase za náš celek skórovali Rudolf Stuchlík a Josef Jašek. Jediná branka rozhodla o našem vítězství v domácím prostředí s celkem Bolatic. Tu vsítil Rudolf Stuchlík. Opět jsme prohráli s tradičním rivalem, Hněvošicemi, když na jejich hřišti skončilo utkání 2:0 pro domácí po poločase 1:0. Po podzimní části jsme měli 13 bodů a vyrovnané skóre 11:11. To nám vyneslo páté místo, když podzimní část vyhrálo mužstvo Úvalna před Hněvošicemi, oba celky získali shodně 15 bodů.

Jarní část soutěže jsme opět začínali s celkem Štěpánkovic. V domácím prostředí jsme po poločase vedli brankou Leo Hanzlíka. Náskok se nám nepodařilo udržet a utkání skončilo smírně 1:1. Stejným poměrem skončilo další naše prestižní utkání s Bolaticemi. Ale podařilo se nám oplatit porážku celku Hněvošic. V domácím prostředí jsme jej porazili 2:1 po poločase 1:1. Autory našich branek byli Rudolf Stuchlík a Stanislav Hahn. V této sezóně jsme svedli dramatický souboj o postup do vyšší soutěže. Před posledním kolem jsme vedli tabulku s 27 body před Bolaticemi, které měly o dva méně, stejně jako třetí Úvalno. Rozhodovat o postupujícím mohlo tedy kolo poslední. Našemu celku stačila pouhá remíza a to na hřišti Krásného Pole. Příležitost k postupu jsme promarnili, neboť jsme prohráli 1:2. Do vyšší soutěže postupovalo Úvalno, které v posledním utkání sezóny 1979-1980 porazilo Bolatice 3:1. Hrajícím trenérem našeho mužstva byl bývalý hráč Ostroje Opava Josef Drastík.