Aktuality

blog-grid

Dne 28. 12. 2017 se odehrál v místní tělocvičně tradiční smíšený volejbalový turnaj. Zúčastnilo se ho 5 družstev a všechny týmy byly po skončení turnaje odměněny. Děkujeme hráčům i hráčkám za účast v tomto svátečním obdob...

blog-grid

Členové tenisového a volejbalového oddílu dokončili práce na nových kurtech, které se nacházejí v areálu TJ Sokol a jsou součástí tenisového areálu. Od letošního roku tak máme k dispozici 2 antukové tenisové kurty, 1 antuko...

blog-grid

Před novou sezónou probíhá na kurtech, jako každý rok, pravidelná brigáda členů tenisového a volejbalového oddílu TJ Sokol Kobeřice. V letošním roce se tenisté mohou těšit na 2 zrekonstruované kurty. V předchozích letech by...

Současnost

Volejbalový oddíl má v současnosti 22 aktivních členů, kteří se pravidelně schází každý čtvrtek od 18.00 do 20.00 hod. Tréninky probíhají celoročně, v zimních měsících v tělocvičně základní školy a od jara na kurtech TJ Sokol. Přijíždějí k nám hrát také někteří volejbaloví nadšenci ze sousedních vesnic, kteří ve své obci tuto volejbalovou základnu nemají. V létě vyrazila většina volejbalistek na soustředění na Kružberk, kde bylo cílem pobavit se, zahrát si plážový volejbal a spousta dalších aktivit J

Volejbalový oddíl pořádá každoročně 3 turnaje smíšených družstev, kterých se účastní okolo 6-ti týmů. Letní, vánoční a jeden turnaj probíhá v rámci Sportovní slavnosti, kterého se účastní i volejbalové oddíly z okolních vesnic.

Samozřejmě se účastníme turnajů v okolí naší obce (Štěpánkovice, Bolatice, Dolní Benešov, Chuchelná, Kozmice). V současné době Kobeřice reprezentuje především smíšené juniorské družstvo, hrající pod názvem DTS-ATV. V létě ovládli domácí turnaj, kterého se zúčastnilo 8 týmů. Na bolatickém turnaji byli třetí a ve Strahovicích stejně jako ve Štěpánkovicích na 2. místě.

Členky volejbalového oddílu každoročně vypomáhají TJ Sokol Kobeřice s obsluhou ve stánku na Sportovní slavnosti a také při zapisování u běžeckých soutěží. Každý rok také probíhá brigáda na kurtech. Už teď se těšíme na letní tréninky na novém antukovém či beachvolejbalovém hřišti, které se v obci staví.

Tímto děkujeme všem členkám, členům a TJ Sokol za vzájemnou spolupráci.

Historie

Počátky ženského volejbalu v Kobeřicích se datují od roku 1973, kdy byl při základní škole založen kroužek volejbalu pod vedením Güntera Sniehotty, který však měl trvání jen asi dva roky. Poté některé členky volejbalového kroužku (bývalé žačky), vytvořily oddíl dorostenek a později i žen při TJ Sokol Kobeřice a přihlásily se k soutěžní činnosti. V okresním přeboru obsazovaly místa většinou ve druhé polovině tabulky, zdaleka ne však místa poslední. K tehdejším hráčkám patřily Jana Obrusníková, Helena a Gertruda Buchtovy, Renata Trušinová, Jana Kočí, Anna Kocurová, Rita Uličková a další. Později, s odchodem některých hráček na mateřskou dovolenou či na studia do jiného prostředí, oddíl volejbalu žen na nějaký čas zanikl.

Znovu byl obnoven v roce 1984, kdy od září začaly v tělocvičně ZŠ opět tréninky pod odborným vedením tělocvikáře p. učitele Pavlíčka. Hned následující jaro 1985 znamenalo opětné přihlášení do soutěží. K bývalým volejbalistkám se přidaly mladé matky i talentované posily, např. Milena Slovíková, Pavla Lasáková, Marcela Halfarová, Ilona Šímová, Eva Vránová, Monika Kašná, Hana Sekelová, Blanka a Andrea Horské, Monika Šímová, Michaela a Táňa Bočkovy, Libuše Watzlawiková, Jarka Kocurová, Miluše Václavíková, Miluše Buchtová. Pan Pavlíček vedl oddíl volejbalu do roku 1992, a poté se odstěhoval z Kobeřic, založil volejbalový oddíl v Sudicích, jeden z našich nynějších soupeřů.

Následující roky jsme trénovaly a hrály okresní soutěže samy. Výsledky byly střídavé, většinou ve středu tabulky, v závislosti na momentálním složení hrajícího mužstva. Přibyly další hráčky – Martina Latková, Ivana Kubná, Regina Wernerová, Eva Válečková, Barbara Stuchlíková.