Váženi sportovní příznivci,

dovolte, abychom vás seznámili s výsledky šachového oddílu za uplynulou sezonu 2016 / 2017. V okresní soutěži jsme měli nasazené dvě mužstva – Kobeřice „A“ a „B“. Soupiska týmů byla sestavená tak, aby „áčko“ bylo co nejsilnější a v této sezoně dokázalo postoupit o třídu výš do Okresního přeboru. Už od úvodních zápasů bylo zřejmé, že tento krok byl dobrou volbou a první mužstvo s přehledem vítězilo a poctivě sbíralo body. Je třeba říct, že na úkor mužstva „B“, které spíše sbíralo zkušenosti. Situace v tabulce vykrystalizovala tak, že poslední utkání ŠK 1935 Bolatice – TJ Sokol Kobeřice „A“ (26. 2. 2017) bylo přímým soubojem o první místo a postup do vyšší soutěže. Ač jsme byli mírnými favority, domácí nasadili omlazenou sestavu, která nás dokázala zaskočit. Bolatice nakonec v tomto vzájemném utkání zvítězili 3,5:1,5 a uštědřili nám první porážku v sezoně, ale vzhledem k lepšímu skóre v jednotlivých partiích jsme první místo udrželi (viz. tabulka) a po roce jsme se opět dostali tam, kam kobeřický šachový oddíl patří – do okresního přeboru!

Děkujeme všem hráčům, kteří si po celou sezonu udržovali velice dobrou formu (nejen díky intenzivním pátečním tréninkům) a přejeme hodně štěstí a šachového umu v nadcházející sezoně.

Zdroj: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1739

Jakub Mrovec