Novinky

blog-grid

Váženi sportovní příznivci, dovolte, abychom vás seznámili s výsledky šachového oddílu za uplynulou sezonu 2016 / 2017. V okresní soutěži jsme měli nasazené dvě mužstva – Kobeřice „A“ a „B“. Soupiska týmů byla sest...

Současnost

Šachový oddíl má aktuálně 18 členů, z toho 16 aktivních a 2 neaktivní. Šachisté se schází jednou týdně, vždy v pátek na hřišti TJ. Momentálně hrají Okresní přebor.

Po 5 letech se bude sestupovat do okresní soutěže, kde se pro příští sezonu plánuje postavit 2 družstva, aby se mohlo hrát v nejvyšším počtu. Okresní přebor se hraje v 8 lidech oproti okresní soutěži, kde se hraje v 5 lidech.

Členové šachového oddílu každoročně pomáhají při pořádání sportovní slavnosti, kdy po celou dobu obsluijí ve stánku s občerstvením.

Historie

Od počátku 90. let se pořádaly vánoční turnaje. V roce 2002 se sešlo 14 šachistů a nejlépe si vedl Josef Kyzek z Kobeřic. Je potěšitelné, že se podařilo získat pro tuto královskou hru i mládež. Při kobeřické základní škole byl založen šachový kroužek. Kobeřičtí šachisté rovněž postoupili se svými dvěma družstvy A a B do okresní soutěže, v níž se od roku 2010 udrželi.