TJ Sokol Mokré Lazce – TJ Sokol Kobeřice 4:1 (1:0)

Nedělní dopolední duel mezi Mokrými Lazci a našimi fotbalisty  odstartoval ve svižném tempu. Domácí zpočátku hýřili aktivitou, jenže střely Wojnara, Bystrého anebo Košňovského zablokovala hostující defenziva. Na opačné straně napnul sít Šimeček, jenže mával se ofsajd. V 15. minutě hrubě chyboval náš stoper Havelka, Wojnar vysunul kupředu Pavla Galvase a ten zacinkal míčem o tyčku. Za pár vteřin se po střetu Šimečka s novým mokrolazeckým gólmanem Nykšem měla pískat penalta, ale sudí Chlebovský zůstal ledově klidný. Naši hráči o sobě dali vědět rovněž při centru Petra Stuchlíka a hlavičce Hlavenky, pozorný Nykš si však připsal vskutku exkluzivní zákrok. Pak fotbalisté Kobeřic skutečně převzali iniciativu, o čemž svědčila i skákavá rána Šimečka. Paradoxně ovšem v závěru první půle inkasovali. Wojnar se totiž po křížném pasu Římana prohnal kolem Petra Stuchlíka a zblízka přelstil brankáře Štencela – 1:0. Kobeřice byly hodně opařené, takže jen nečinně přihlížely drzému výpadu Bystrého.

Další zajímavé momenty nabídla až 65. minuta. Kobeřická lavička nejprve explodovala nadšením při průniku Petra Stuchlíka a šťastném zásahu Šimečka – 1:1. Následovala ovšem rozehrávka domácích ze středového kruhu, po níž Wojnar vyškolil Robina Wirtha s Hlavenkou a naservíroval balon přímo na hlavu Bystrého – 2:1. Tříbodová pojistka pak přišla sedm minut před závěrečným hvizdem. Standardku Pavla Galvase odvrátili naši  beci pouze k Bystrému a ten míč opět uklidil nekompromisně k tyči – 3:1. Kalich hořkosti jsme si vypili do dna v 90. minutě. Pavel Galvas centroval, Novák prodlužoval hlavou a Exner pečetil na výsledných 4:1 (zdroj Region Opavsko).

Branky: 66. a 83. Bystrý, 42. Wojnar, 90. Exner – 65. Šimeček. P

Rozhodčí: Chlebovský, Moravec, Šimeček

Diváků: 150

Sestava Kobeřic: Štencel – Jašek T. (51. Kusztubajda), Mrva D., Havelka, Wirth René, Wirth Robin, Stuchlík P. (K), Hlavenka (74. Kubný), Janík J., Kryštof, Šimeček