MFK Kravaře – TJ Sokol Kobeřice  3:2  (2:2)

Branka: 14. Koneczný Vojtěch, 35. Lehnert Tomáš, 63. Peterek Emil – 11. Šimeček Adam, 22. Kryštof Zdeněk

Rozhodčí: Šafrán Martin – Šimeček Michal, Neděla Martin

Diváků: 465

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Schreier, Janík D., Wirth René, Wirth Robin, Hlavenka, Stuchlík P. (K), Janík J. (73. Jašek), Šimeček (69. Kubný), Kryštof

Prajzské derby mezi Kravařemi a Kobeřicemi přineslo nadprůměrnou fotbalovou podívanou se spoustou branek a také jednou červenou kartou. Zpočátku třímali dirigentskou taktovku hosté, a to především jejich rychlonohý forvard Šimeček. Jeho dělovku z 2. minuty ještě stačil gólman Hladký vyškrábnout na roh, ale o chvíli později už po autu Kryštofa poslal balon do víka – 0:1. Vzápětí však zakombinovali domácí Pavelek s Ferenzem a Koneczný zahrál brankáři Štencelovi na housle – 1:1. Kobeřice ovšem nadále hýřily aktivitou, což se jim vyplatilo ve 22. minutě. Pokus Kryštofa nešťastně tečoval Barcal a Hladký nestačil zareagovat – 1:2. Hosté dychtili po dalších trefách, jenže Kryštof po asistenci Petra Stuchlíka zamířil příliš vysoko. Skóre se tak zákonitě měnilo na opačné straně. Deset minut před přestávkou odvrátil Jakub Janík centr Ferenze pouze k Lehnertovi, který předvedl učebnicový halfvolej – 2:2. Tečku za atraktivním úvodním dějstvím poté napsal kobeřický Robin Wirth, když z dálky protáhl Hladkého.

Po přestávce však hostům poněkud došel dech. Nejprve však ve 46. min. zazdil Hlavenka tutovku. Poté však převzali otěže zápasu domácí fotbalisté. Kravařím hodně pomohla 63. minuta. Peterek ukázal záda kobeřickým bekům, obešel i vyběhnutého Štencela a otočil stav na 3:2. Šance hostů na bodový zisk se navíc rapidně snížily po vyloučení Robina Wirtha. Pojišfovací trefu domácích měl na noze Barcal, ale z trestňáku polaskal pouze břevno. Ještě větší tutovku zavraždily Kravaře v 85. minutě. Po faulu Schreiera na Nestroje se totiž pískala penalta. Hanus však při pokutovém kopu orazítkoval tyčku a dorážející Skoumal pálil do oblak. Pentli si pak po úniku Kubného žádali i hosté, jenže sudí Šafrán jejich prosby nevyslyšel (zdroj Region Opavsko).