Ve dnech 5.-7.10.2018 se konalo v nedalekém polském Lubieszowě Mistrovství světa v individuální disciplíně mushingu – canicrossu (běh se psem). Česko, které patří mezi špičku v tomto sportu, mělo velké zastoupení a mezi nimi byli i bratři Max (11 let) a Michal (8 let) Mrovcovi z Kobeřic. Oba kluci reprezentovali nejen Českou republiku, ale i klub Mushing Team Ostrava.

Max startoval v kategorii 11-14 let se zkušeným evropským sáňovým psem Harrym. Běželi 2 x 2600 metrů s časy 7,19 a 7,42 minut a vyběhali si těmito excelentními výkony zlatou medaili!

Michal startoval v kategorii 7-10 let také s evropským sáňovým psem Codo a v doprovodu tatínka běželi 2 x 1850 metrů s časy 5,34 a 5,35 minut. Získali bronzovou medaili!

TJ Sokol Kobeřice upřímně gratuluje oběma klukům ke skvělým výsledkům a přeje hodně dalších úspěchů nejen sportovních, ale i osobních!

Fotky: