TJ Sokol Kobeřice – FK Krnov     1:1   (1:1)

Nováček krajského přeboru z Kobeřic se po třech kolech zařadil mezi žhavé aspiranty na pozici remízového krále. Krnov jim v tomto ohledu zdatně sekundoval, takže fanoušci byli zvědaví, zda se také nedělní duel obejde bez vítěze. Skutečně k tomu došlo, když se zrodil další nerozhodný výsledek. Hned v 9. minutě si domácí vybrali pořádnou porci smůly, protože se po standardce Bartoníčka vrhnul za míčem Robin Wirth a dal si ukázkového vlastence – 1:0. Kobeřice mohly odpovědět při nebezpečných výpadech Šimečka, který bohužel potvrdil pověst spalovače šancí. V prvním případě pálil nad břevno a poté ztroskotal na brankáři Řeháčkovi. O vyrovnání se tedy zasloužil až Láník, který nasadil Řeháčkovi potupné jesličky – 1:1.

Ani nástup do druhé půle Kobeřicím nevyšel, protože se po ruce René Wirtha pískala penalta, ale gólman Štencel se proti Šimčíkovi pochlapil. Domácí se potom samozřejmě snažili rozhodnout, jenže neumístěnou ránu Kubného zkrotil Řeháček a velkou díru do světa neudělal ani nepřesný trestňák Kašného. V samém závěru se navíc spustila z oblak pořádná bouřka, takže posledních pět minut se ani nedohrálo.

„Podali jsme nejhorší výkon sezony, takže bod musíme brát. Krnov hrál velmi chytře a dobře, takže jsme tahali za kratší konec. Od první minuty jsme kupili chybu za chybou, když jsme strašně kazili. Hosté dost hrozili z nebezpečných brejků. Konec zápasu už nemá smysl hodnotit, protože přišel obrovsky liják a s fotbalem to nemělo nic společného,“ poznamenal kobeřický taktik Dušan Christoph (zdroj Region Opavsko).

Bohužel ani v tomto utkání se naše mužstvo neobešlo bez zranění. Naštíplý malíček na levé noze vyřadil ze hry Petra Stuchlíka, poraněný lýtkový sval nepustí do hry Adama Šimečka. Navíc pracovní povinnosti nedovolí absolvovat utkání s Českým Těšínem Janu Buchtovi, Jan Oberherr nadále laboruje s virozou.  Na začátku sezóny se tak naše mužstvo potýká s nezvykle rozsáhlou marodkou. Věřme, že se kluci dají co nejdříve do pořádku a nastoupíme tak co nejdříve v plné sestavě!

Branky: 33. Láník Michal – 9. Wirth Robin (vl.)

Rozhodčí: Čuba Daniel – Švec Marek, Kielar Jakub.

Diváků: 210

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Wirth Robin (K), Buchta, Wirth René, Láník (58. Kryštof), Kubný A. (75. Stříbný), Kašný, Ševior (78. Rother), Stuchlík P., Šimeček

16. Český Těšín 3 0 0 3 1:10 0

Velmi náročný program mají v tomto týdnu naši fotbalisté. Po dnešním utkání s Českým Těšínem je hned v sobotu čeká další zápas na hřišti Brušperku. Utkání Kobeřice – Český Těšín se bude hrát ve středu 28. srpna 2019 od 17 hod. Utkání Brušperk – Kobeřice se bude hrát v sobotu 31. srpna 2019 od 16:30. K utkání se jede auty. Zveme všechny fanoušky našeho A mužstva.