Neděle 16. dubna 2023

A muži – SC Pustá Polom    0:2  (0:1)

Pustolomský kanonýr Tomáš Gebauer dvěma góly rozhodl o tom, že jeho tým vyhrál v Kobeřicích 2:0. Nutno říci, že šance měli i domácí fotbalisté. Na rozdíl od soupeře je ale nedokázali proměnit. Brankář Muczka se tak mohl radovat z čistého konta.

„Zápasy s Polomí jsou totožné. Hrajeme, hrajeme, máme šance stejně jako soupeř, nakonec ale prohrajeme,“ shrnul dění na trávníku kobeřický kouč Dušan Christop. „V těchto vzájemných zápasech rozhodují maličkosti. Už ve čtvrtém domácím utkání po sobě jsme nedali branku, vyložené šance jsme přitom měli,“ pokračoval domácí stratég. „Pokud nedáte gól, nemůžete vyhrát.“ dodal Christoph.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili. Zhruba do nějaké pětadvacáté minuty jsme měli tři dobré šance. Paradoxně jsme gól dali ze situace, která se ani jako vyložená gólovka nejevila,“ řekl úvodem trenér Pusté Polomi David Štverka. Ve 36. minutě udělali akci hostující Rolný s Grusmannem, balon se dostal k Frankovi, jehož centr uklidil do branky Gebauer. Domácí mohli vyrovnat Lukášem Kollkem, který běžel sám na gólmana Muczku, avšak ani na dvakrát ho nedokázal překonat.

Ve druhém poločase se snažili domácí o vyrovnání. „Byli běhavější, měli více ze hry, šance ale nedali,“ poznamenal Štverka. Nakonec přišla 58. minuta. Grussmann odcentroval, Ševior minul balon a Gebauer upravil na konečných 0:2. Ještě předtím na druhé straně vychytal Šimečka Muczka. „Měli jsme o něco více gólových šancí než domácí, takže zasloužené vítězství,“ zakončil David Štverka (zdroj opavskydenik.cz).

Branky: 36. a 58. Gebauer. Rozhodčí: Takáč – Godfryd, Viščor. ŽK: P. Stuchlík – Potůček, Frank, Danyi, Drozd. Diváci: 211.

Kobeřice: Štencel – Večerek, Robin Wirth, Ševior, P. Stuchlík (85. Stareček) – L. Kollek (85. Sotorník), Kašný, Kubný (69. René Wirth), Š. Stříbný (75. F. Kollek), Kryštof – Šimeček. Trenér: Dušan Christoph.

Pustá Polom: Muczka – Drozd, Kuděla, Potůček – Frank, Grussmann, Danyi, Gloga (15. Malovec) – Kaštovský (80. Schlossarek), Gebauer (80. Kunz), Rolný. Trenér: David Štverka.

Tabulka

B muži pro nezpůsobilý terén v Bolaticích nehráli.

Tabulka

St. dorost – SK Jiskra Rýmařov   2:6 (1:2)

Branky: 28. Bielák Teodor, 73. Stuchlík Ondřej (pen.) – 13., 52. Marek Roman, 15., 49., 56. Němec Matěj, 88. Pospíšil Eathan Mark

Sestava: Hartmann, Hanták (84. Vitásek), Bielák, Liška, Stříbný (60. Dlabola), Volný (46. Václavík), Pašek, Sotorník, Stareček, Stuchlík O. (K), Harazim (71. Šimeček)

Tabulka

Ml. dorost – SK Jiskra Rýmařov   5:3 (1:1)

Branky: 7. Breksa Tobias, 44. Slanina Maxmilián, 65. Birtek Michal, 74., 76. Mrva Michal – 28. Polách Tomáš, 50. Wenzel Ronald, 56. Maceček Filip

Sestava: Pavlovič, Hanzlík, Stříbný (K), Hanták, Mac, Kamrád, Birtek, Pašek, Besta, Mrva, Breksa, Kubný, Poništ, Václavík, Slanina, Czieplý, Grigarčík