Kobeřice selhaly

Sobota 4.5.2024

Krásné Pole – Kobeřice 3:1 (0:1)

Kobeřice tentokrát cestovaly do Ostravy, kde narazily na Krásné Pole. Po prvním poločase se zdálo, že hosté protrhnou jarní smůlu, protože šli zásluhou Šimečka do vedení. Ve druhém dějství se ovšem misky vah překlopily na domácí stranu, takže se Axmannovi hoši vraceli s prázdnou.

Kobeřice vkročily do zápasu ve velkém stylu, protože již v 11. minutě vysunul Kašný kupředu Šimečka, který se protáhl mezi stopery a suverénně rozvlnil síť – 0:1. Hosté i nadále hýřili aktivitou, jenže střeleckým pokusům Kubného a Slaniny scházela potřebná přesnost. Krásné Pole naopak působilo dost bezzubým dojmem, což platilo také pro úvod druhé půle. Kobeřice mohl přiblížit třem bodům Šimeček, jenže nejprve hlavičkoval do břevna a potom po parádní akci Ševiora s Kryštofem trefil gólmana Tichého.

Domácí prokázali mnohem lepší produktivitu. Vyrovnání zařídil po dlouhém autu Havelka – 1:1. Zanedlouho proměnil sólový nájezd Renner a na výsledných 3:1 upravil Schlossarek, když potrestal hrubku hostující defenzivy.

„Do zápasu jsme skvěle vstoupili, když jsme se brzy ujali vedení a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Na začátku druhého poločasu jsme mohli náš náskok zvýraznit, ale místo toho jsme během chvilky inkasovali tři góly. Je to pořád stejná písnička. Dopouštíme se velkých chyb,“ zlobil se kobeřický kouč Vilém Axmann. (zdroj Region opavsko)

Branky: 54. Havelka, 62. Renner, 72. Schlossarek – 11. Šimeček

Rozhodčí: Stankov – Tomšík, Takáč

ŽK:  Robin Wirth

Diváci: 125

Kobeřice: Štencel – Schlischka (77. M. Stříbný), Ševior, Večerek, Stareček – Robin Wirth, Kašný – Slanina (77. O. Stuchlík), Kubný (69. Kolarčik), Kryštof (82. Střibný). Trenér: Vilém Axmann