Kobeřice trápily lídra
Neděle 1.6.2025
Kobeřice – Český Těšín 1:2 (1:0)
Rozjeté Kobeřice narazily na nejtěžšího možného soupeře v podobě již postupujícího Českého Těšína. Domácím fotbalistům se naštěstí kolena neroztřásla, když ze sebe vymačkali maximum a až do poslední minuty sahali po remíze. V závěru jim bohužel uštědřil tvrdý direkt Luděk Maceček.
Svěřenci trenéra Ficka zazlobili hned v 2. minutě, kdy centroval do vápna Schlischka a volný Šimeček s Kašným na balon těsně nedosáhli. Potom projel hostující defenzivou jako nůž máslem Stuchlík, jenže rozvlnil pouze boční síť. Do třetice již Kobeřice slavily. Kolarčík posunul balon do pravého křídla na Schlischku, jehož centr tentokrát našel adresáta, protože Šimeček hlavou otevřel skóre – 1:0. Nadějně rozjetý zápas ovšem domácí fotbalisté nedotáhli do vítězného konce, když nepokryli standardní situace Českého Těšína.
Vyrovnání se zrodilo v 50. minutě. Po několika odrazech se míč dostal k Luďkovi Macečkovi, který propálil houštinu kobeřických těl – 1:1. K podobné situaci došlo v samém závěru. Rohový kop hostů způsobil v domácí šestnáctce pořádný rozruch a Luděk Maceček se definitivně pasoval do role zápasového hrdiny – 1:2.
„Z porážky jsme hodně smutní. Myslím si, že jsme byli Českému Těšínu minimálně rovnocenným soupeřem. Remíza by byla spravedlivější. Solidně jsme kombinovali, zatímco hosté hráli jednodušší fotbal, když posílali spoustu centrů do vápna,“ hodnotil nedělní duel kobeřický taktik Ondřej Ficek. (zdroj Region opavsko)
Branky: 20. Šimeček – 50. a 90. L. Maceček.
Rozhodčí: Dytková – Řezníček, Dabrowski
ŽK: Kryštof, Šimeček – Potůček, Gibiec, Benedik
Diváci: 185
Kobeřice: Štencel – Večerek, Ševior, Stareček – Schlischka (81. Slanina), Wirth, Kašný, Kolarčík (66. Kubný), Kryštof (66. Petzuch) – Stuchlík (75. Hartmann), Šimeček. Trenér: Ondřej Ficek.
Kobeřice doma zazářily
Neděle 8.6.2025
Kobeřice – Krásné Pole 5:0 (2:0)
Do Kobeřic v nedělním odpoledni zavítalo ostravské Krásné Pole, které nezbytně potřebovalo zvítězit, protože se krčilo na chvostu tabulky. Domácí fotbalisté ovšem překvapení nedopustili, takže hosté se po nepříjemné pětigólové porážce nevyhnou sestupu.
Fickova družina měla od začátku navrch, jenže trápila se střelecky. Nejprve Wirth vydláždil učebnicovou českou uličku pro Stuchlíka, který si však v nájezdu vylámal zuby na gólmanovi Tichém. Poté napřáhl Šimeček a přízemním pokusem rozezvonil tyčku. O několik vteřin později se opřel do balonu Kubný a Tichý bravurně vyškrábl míč nad břevno. Chleba se lámal ve 27. minutě. Domácí brankář Štencel totiž zlikvidoval samostatný únik soupeře, načež následoval smrtící kontr Kobeřic, při němž centroval Petzuch a Kryštof poslal odražený balon z dvaceti metrů do sítě 1:0. Krátce před přestávkou zakroutil Kryštof roh do ohně a Kubný propálil vše, co mu stálo v cestě 2:0.
Definitivně vymalováno bylo ve 48. minutě. Slanina totiž prostrčil míč Šimečkovi, který se v podobných situacích většinou nemýlí – 3:0. Čtvrtý hřebíček do ostravské rakve zatloukl Hartmann po perfektní kombinaci s Kryštofem – 4:0. Nejlepší muž na trávníku Kryštof uzavřel své galapředstavení po průnikovém pasu Slaniny, kdy zavěsil míč nekompromisně pod víko – 5:0.
„První poločas byl celkem vyrovnaný, když jsme přežili dva nájezdy soupeře a sami jsme šli do vedení. Hodně důležitý byl gól do šatny a po naší třetí vstřelené brance už se zápas pouze dohrával. Druhou půli jsme měli zcela pod kontrolou,“ řekl kobeřický stratég Ondřej Ficek. (zdroj Region opavsko)
Branky: 27. a 65. Kryštof, 42. Kubný, 48. Šimeček, 63. Hartmann.
Rozhodčí: Vojkovský – Ivanský, Měkýš
ŽK: Petzuch, Slanina
Diváci: 200
Kobeřice: Štencel – Stříbný, Ševior (60. Večerek), Kryštof – Slanina, Wirth (50. Kolarčík), Kašný, Petzuch (60. Stareček) – Kubný – Stuchlík (60. Schlischka), Šimeček (50. Hartmann). Trenér: Ondřej Ficek.
Sobota 31.5. 2025
Hať B – B muži 2:8 (1:7)
Branky: 4., 22., 43. Hartmann, 9., 16. (p), 20. Hahn, 36. Slanina, 83. Pašek
Sestava: Bečica, Liška, Christoph, Halfar, Kubný M., Hahn, Pašek, Bielák, Kretek, Švančar, Hartmann
Střídali: Slanina, Jablonski, Vybíral, Kovář
Neděle 8.6. 2025
Kravaře B – B muži 7:1 (4:0)
Branky: 67. Slanina
Sestava: Stříbný, Liška, Christoph, Halfar, Hahn, Pašek, Bielák, Krettek, Slanina, Besta, Oberherr
Střídali: Poništ, Grigarčík
Neděle 1.6. 2025
Kobeřice – Bruntál 0:4 (0:3)
Sestava: Pavlovič, Poništ, Stříbný V., Hanták, Hanzlík, Václavík, Birtek, Grigarčík, Mrva, Czieplý, Slanina,
Střídali: Besta, Stříbný, Schweidler, Litzka, Hrbáč, Černý
Sobota 7.6. 2025
Poruba B – Kobeřice 1:10 (1:4)
Branky: 8., 39. Stříbný, 19., 29., 56., 86. Birtek, 50. Czieplý, 53. Mrva, 78. Václavík, 83. Hrbáč
Sestava: Pavlovič, Poništ, Stříbný V., Hanták, Hanzlík, Václavík, Birtek, Grigarčík, Mrva, Hrbáč, Stříbný
Střídali: Besta, Czieplý
Neděle 1.6. 2025
Kravaře – St. žáci 2:0 (0:0)
Sestava: Herich, Malchárek, Hartmann, Mrovec, Melecký M., Herudek, Schweidler, Černý, Litzka, Stříbný, Kryštof
Střídali: Břemek, Melecký D., Krettek, Sitta
Sobota 7.6. 2025
St. žáci – Hlubina 2:1 (1:1)
Branky: 7., 72. Stříbný
Sestava: Malchárek, Plaček, Mrovec, Melecký M., Herudek, Schweidler, Černý, Litzka, Stříbný, Sedláček, Wróblewski
Střídali: Břemek, Melecký D., Krettek, Sitta, Kryštof
Kravaře – Ml. žáci 8:2 (3:1)
Branky: 10.(VG) Ondrušák, 64. Dejmek
Sestava: Urbanský, Bialas, Stříbný, Valer, Vybíral, Juchelka, Jašek, Balarin, Jadrná, Konečný, Dejmek
Ml. žáci – Hlubina 1:3 (0:3)
Branky: 50. Valer
Sestava: Urbanský, Bialas, Stříbný, Valer, Vybíral, Juchelka, Jašek, Žídek, Jadrná, Konečný, Dejmek
Střídali: Vidláková, Kamrád, Kolarčíková, Kremser