Fotbalovou sezónu 1980-1981 jsme začali prestižním utkáním s Hněvošicemi v domácím prostředí. Po prvním poločase hosté vedli, ale nakonec utkání skončilo smírně 2:2. Tato sezóna se hrála za účasti 14 mužstev. Osm branek viděli diváci v našem druhém utkání sezóny. Hráli jsme na hřišti v Albrechticích, kde jsme po poločase 3:2 v náš prospěch vyhráli vysoko 6:2. S chutí si zastříleli autoři našich branek Rudolf Stuchlík a Josef Drastík, kteří dali po dvě, dále pak Stanislav Hahn a Emil Peterek. K utkáním, která bychom označili přívlastkem “ derby“, přibyl souboj s Kravařemi. Na podzim jsme hráli v Kravařích, kde jsme po poločase 1:0 pro domácí prohráli 1:3. Naši jedinou branku vsítil Emil Peterek z přihrávky Rudolfa Stuchlíka. Po podzimní části jsme byli na třetím místě se ziskem 15 bodů. Na vedoucí Štěpánkovice jsme ztráceli čtyři body a na druhé Hněvošice tři. V jarní části této sezóny se nám již tak nedařilo. Získali jsme jen 13 bodů, tedy o dva méně než na podzim. Prohráli jsme 6 utkání vesměs velmi důležitá. S Hněvošicemi 0:1, v Bolaticích 1:3, v Hošticích dokonce 1:5 a v domácím prostředí se Štěpánkovicemi 1:2, když jsme po poločase vedli 1:0. Soutěž I. B třídy ročníku 1980-1981 vyhrálo mužstvo Štěpánkovic s 12 bodovým náskokem před Hněvošicemi. Naši skončili na 3. místě.