Porážkou 0:2 na hřišti Muglinova B jsme začali sezónu 1998-1999. Na úrovni tohoto utkání se podepsal terén hrací plochy, který byl tvrdý a dělal hráčům obou celků potíže. My jsme sice prohráli, ale rozhodně nelze říci, že soupeř byl lepší. Porážku jsme odčinili hned v dalším utkání a to proti celku Havířova, který jsme doma porazili brankami Václava Bitomského a Mariana Hanzlíka. Poté však v mužstvu nastal útlum. Prohrávali jsme i domácí utkání. Zejména to s Minervou Opava mrzelo.

Po této domácí porážce jsme zajížděli na hřiště Dolní Lhoty. Havárie po cestě k utkání byla určitou předvěstí, že se zápas nevydaří. S Dolní Lhotou jsme prohráli 1:2 a jediný úspěch pro náš celek zaznamenal z penalty Radim Keler. Po sedmi kolech jsme měli jen pět bodů. Dosáhli jsme vítězství se zmíněným Havířovem a remizovali doma s Dolním Benešovem B a s Orlovou. Mužstvo bylo nutno posílit. Již v utkání v Hrušově nastoupil za náš celek Marian Stuchlík. Na hře našeho celku to bylo znát. Svého soupeře jsme přehráli rozdílem třídy a třemi brankami Mariana Hanzlíka, Pavla Hlavenky a Jiřího Pekárka v Hrušově vyhráli. Doma se Slavkovem se nám podařilo získat další tři body a podzimní část soutěže jsme zakončili vítězstvím v Petřvaldu a také s Hlučínem. Ten jsme porazili 3:0, když šťastnými střelci našeho celku byli Jiří Pekárek, Pavel Hlavenka a Jiří Döhner.

Domácí porážkou v derby utkání s Bolaticemi jsme začali jarní část sezóny. Prohráli jsme 1:2 a náš jediný úspěch zaznamenal Libor Václavík. Tento hráč také vsítil branku v Zábřehu. Tato trefa rozhodla o našem vítězství nad Dolním Benešovem B. Zajímavé bylo střetnutí našeho celku s Oldřišovem. Na něj se přišlo podívat 250 fanoušků. Hosté z Oldřišova si vytvořili převahu a zatlačili nás na naši polovinu. Chyba v obraně nás stála branku, kterou hosté po prvním poločase vedli. Ve druhém poločase trestal chybu hostujícího brankáře Václav Bitomský, který skóre srovnal. Rozhodnutí přišlo v 80. minutě, kdy nestárnoucí Jindřich Pardy zařídil hostům vítězství. Toto vítězství znamenalo pro Oldřišov i to, že se dostal do vedení tabulky.

V dalších utkáních se nám vcelku dařilo. Vysoko jsme porazili Minervu Opavu a remizovali jsme v Orlové. Trochu mrzela domácí remíza s Hrušovem. Tradičně se nám nedařilo ve Slavkově. Tam jsme prohráli 1:3 a doma jsme utržili porážku s Pustou Polomí. Díky vlastní brance soupeře jsme však vyhráli v Hlučíně.

Tato sezóna byla pro nás přece jen úspěšnější, neboť jsme se umístili na 8. místě. Do vyšší soutěže postupovala Pustá Polom, která byla nováčkem. Do nižší soutěže sestupovaly celky Sokola Slavkov a FC Hlučín.

8. Sokol Kobeřice 10 5 11 36 : 31 35
9. Minerva Opava 10 5 11 37 : 41 35
10. TJ Petřvald 8 7 11 33 : 40 31
11. FC Slavia Orlová 9 4 13 27 : 44 31
12. Dolní Lhota 8 6 12 39 : 51 30
13. Sokol Slavkov 7 6 13 35 : 38 27
14. FC Hlučín 6 8 12 29 : 37 26