TJ Ludgeřovice – TJ Sokol Kobeřice 4:4 (2:2)

Ve velmi atraktivním a na 1. A třídu v nadprůměrném střetnutí se nakonec body dělily. Sobotní střetnutí nabídlo exkluzivní fotbalovou podívanou. Útoky od začátku kralovaly nad obranami, takže se skutečně bylo na co koukat. Domácí šli do vedení ve 12. minutě, kdy Mudroch vykreslil chytrou kolmici na Klose a Pěntka dovedl dílo ke gólové dokonalosti – 1:0. Hosté však přispěchali s ráznou odpovědí. Robin Wirth si zpracoval míč po autu Kryštofa a šikovně ho poslal ke vzdálenější tyči – 1:1. Kobeřice najednou ožily, ale Šimeček zazdil sólový nájezd. Až pět minut před přestávkou doklouzal Hlavenka k centru Petra Stuchlíka a otočil průběžné skóre na 1:2. Do kabin se přesto odcházelo za nerozhodného stavu. O vyrovnání se totiž postaral Martiník, který po asistenci Pěntky zavěsil balon nekompromisně pod víko – 2:2.

Ofenzivní koncert naštěstí nezabrzdila ani poločasová pauza. Hosté se potřetí prosadili v 55. minutě, kdy se Robin Wirth prezentoval nechytatelnou placírkou – 2:3. O pár vteřin později se ovšem radovaly Ludgeřovice. Dalekonosný výkop gólmana Hájka prodloužil Klos a Pěntka otřel svou střelu zpoza šestnáctky o tyčku – 3:3. Domácí bomber pak dokonce zkompletoval hattrick, neboť si naběhl na časovaný pas Němce a přechytračil brankáře Štencela – 4:3. Vzápětí trefil Pěntku jeho týmový parťák Mudroch a míč prolétl těsně kolem kobeřické kasy. Spravedlivou remízu poté zařídil hlavenka, který po centru Robina Wirtha hlavičkoval do protipohybu bezmocného Hájka – 4:4. Robin Wirth se v závěru mohl pasovat do role zápasového hrdiny, ale v dobré pozici správně nesešteloval mušku. Konečná dělba bodů tak byla nejspíše spravedlivá (zdroj Region Opavsko).

Branky:  12., 56., 61. Pěntka Michal, 44. Martiník Daniel – 15., 55. Wirth Robin, 40., 73. Hlavenka Pavel

Rozhodčí:  Bednář Marcel – Sivera Jan, Laštuvka Petr

Diváků: 120

Sestava Kobeřic: Štencel – Schreier, Buchta (57. Kollek), Havelka, Wirth René, Wirth Robin, Stuchlík P. (K), Hlavenka, Kubný (74. Čujek, 81. Stříbný), Kryštof, Šimeček