TJ Sokol Kobeřice – TJ UNIE Hlubina    2:1  (1:1)

Branka: 28., 73. Šimeček Adam – 8. Krčmařík Jan

Rozhodčí: Šujan Stanislav – Adamec Jiří, Dvořák Martin

Diváků: 180

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Schreier, Janík D., Wirth René, Wirth Robin, Janík J. (75. Kubný), Kryštof (85. Jašek), Hlavenka, Stuchlík P. (K), Šimeček (89. Kusztubajda)

Netradičně v sobotu odpoledne přivítali naši fotbalisté vedoucí celek 1. A třídy z Hlubiny. Hrál se velmi bojovný a na tuto soutěž nadprůměrný zápas, který nepostrádal bojovnost, emoce a hlavně branky.

Začátek zápasu patřil hostům, kteří hned v 8. minutě rozebrali kobeřickou defenzivu do posledního šroubku a Krčmařík zasouval míč do prázdné kasy – 0:1. Rovněž domácí udeřili z první nebezpečné akce. Robin Wirth krásně uvolnil Šimečka a ten při sólovém nájezdu ukázal nervy ze železa – 1:1. Kobeřický forvard nadále úřadoval, když střelou z hranice šestnáctky rozezvonil tyčku.

Zkraje druhé půle Šimečkovi opět namazal Robin Wirth, jenže gólman Otoupalík tentokrát zavřel krám. Hosté reagovali příležitostí Procházky, který ovšem správně neseřídil mušku. V 62. minutě ukázal skvělou kopací techniku domácí Hlavenka, když z dalekonosného přímáku orazítkoval spojnici břevna a tyče. Štěstěnu poté proklínal i jeho týmový kolega René Wirth, neboť po centru Jakuba Janíka rozvlnil boční síť. Chleba se tak definitivně lámal až v 73. minutě. Ránu Kryštofa ještě stačila Hlubina zablokovat, ale Šimeček v tísni osvědčil potřebný důraz – 2:1. Kobeřice pak mohly přidat pojistku, jenže trestňák Robina Wirtha vytlačil Otoupalik na roh, po němž Šimeček zatřásl tyčí hostující kasy (zdroj Region Opavsko).