TJ Sokol Kobeřice – TJ Sokol Velké Heraltice

Fotbalisté našeho celku na vlastním trávníku dokázali nezlomného ducha, protože i když hráli celý druhý poločas v početním oslabení, obětavým výkonem rozhodli o našem vítězství. Velké Heraltice naopak musejí zpytovat svědomí.

První poločas nabídl nečekaně vyrovnanou podívanou. Naši do něj vkročili excelentně, když rychlík Šimeček ukázal hostujícím obráncům záda a nekompromisně otevřel skóre – 1:0. Další šance ovšem zazdili Mezera, Kubný anebo Šimeček, takže přišla řada na Velké Heraltice. Neplechu dělal především Adam Rolný, ale hosté udeřili až ve 43. minutě. Po centru Tesaře se prodral k odraženému míči Daniel Klein a začínalo se prakticky od nuly – 1:1. Další pohroma se na Kobeřice snesla těsně před odchodem do šaten. Mrva sejmul před vápnem Adama Rolného a šel se předčasně sprchovat. Následný přímák Zemborskiho pak vyzněl do ztracena.

Přesilovka však hostům paradoxně uškodila. Domácí totiž zalezli dozadu, odkud vyráželi ke smrtícím brejkům. Při jednom z nich Šimeček výtečně uvolnil Mezeru a ten zúročil divizní zkušenosti z opavského béčka – 2:1. Mezera se nakonec pasoval do role zápasového hrdiny, protože v 78. minutě po asistenci Kryštofa chytře přehodil brankáře Patrika Kleina – 3:1. Tečku za atraktivním duelem následně udělal kobeřický René Wirth, který při ofenzivním výletu rozezvonil tyčku (zdroj Region Opavsko).

Branky: 58. a 78. Mezera, 10. Šimeček – 42. D. Klein. Poločas: 1:1.