TJ Sokol Kobeřice – FK Bolatice 1:2 (1:2)

Prestižní prajzské derby mezi sousedními Kobeřicemi a Bolaticemi skončilo překvapivým vítězstvím hostů, kteří nakročili ke třem bodům hned na začátku zápasu. V 11. minutě perfektně kombinovali Boček s Mudrochem, načež pozdě vyběhnuvší gólman Štencel sejmul Monsbergera. A protože se tak stalo uvnitř šestnáctky, tak kopal Gaida úspěšně penaltu – 0:1. Další políček domácím uštědřil Obrusní.k Na časomíře zrovna naskočila 14. minuta, když odvrátil René Wirth centr Šuly pouze k Obrusníkovi, jehož volej zaplul přesně k tyči – 0:2. Svěřenci trenéra Kamráda se ovšem na lopatky nepoložili. Hned vzápétí uviděl Hlavenka ve vápně Oberherra a ten korigoval na 1:2. Vyrovnání pak viselo na vlásku při dělovce Kryštofa, ale brankář Baránek zúročil letité zkušenosti. Bolatice se vzpamatovaly ve 36. minutě, když Monsberger pořádně vystrašil Štencela. Na opačné straně si na střelený pas Oberherra naběhl Kubný, rozkymácel tyčku a dorážející Kryštof pálil do oblak. Hosté kontrovali drzým vpadem Monsbergera, po němž Štencel zneškodnil tutovku Kotíka.

Po přestávce tempo poněkud opadlo, přesto mohl skórovat kobeřický mladík Kubný, jenže z pětky přestřelil břevno. Při slibných příležitostech Šimečka anebo Robina Wirtha se navíc zaskvěl Baránek. Bolatice v závěru přečkaly i oslabení, když se nechal během čtyř minut vyloučit Kotík (zdroj Region Opavsko).

Branky: 18. Oberherr – 11. Gaida z pen., 14. Obrusník