TJ Vítkov – TJ Sokol Kobeřice 2:1 (1:0)

Fotbal někdy opravdu nemá logiku. O tom se na vlastní kůži přesvědčily Kobeřice, které ve Vítkově prožily hodně smolné odpoledne. Střelecké trápení hostů naznačila hned 1. minuta, kdy Šimeček převzal míč od Mezery a technickým pokusem orazítkoval břevno. Někdejší účastník krajského přeboru nadále dominoval, jenže tutové příležitosti Kubného, Mezery anebo Šimečka vyzněly do ztracena. Poté napřáhl ze střední vzdálenosti Mezera a polaskal boční tyčku. A aby toho nebylo málo, tak opakovaně zpytoval svědomí i jejich týmový kolega Oberherr. Klasicky se tedy uplatnilo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Osm minut před přestávkou se vydal na ofenzivní výlet vítkovský kapitán Mikulenka, jeho ránu gólman Štencel vyškrábl na tyčku a dobíhající Pavlíček hlavou doklepl balon do sítě – 1:0.

Dosud neplodní hosté se prosadili až v 56. minutě. Po nepříliš povedeném výkopu gólmana Richtera vyhrál Robin Wirth důležitý vzdušný souboj a Šimeček dal zápasu novou zápletku – 1:1. Kobeřice mohly svého soupeře poslat na lopatky v 63. minutě, když Richter fauloval uvnitř šestnáctky Kubného, jenže vzápětí fantasticky zneškodnil penaltu René Wirtha. V dalších minutách si sypali popel na hlavu Oberherr s Petrem Stuchlíkem, takže zákonitě přišli na řadu domácí. Zrovna běžela 83. minuta, když sudí přehlédli ostrý zákrok Pavlíčka na Schreiera a čerstvý Kostera zařídil překvapení kola – 2:1 (zdroj Region Opavsko).

Branky: 37. Pavlíček Lukáš, 83. Kostera Daniel – 56. Šimeček Adam

Rozhodčí: Seidler René – Hnila Martin, Žáček Marek

Diváků: 50
Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Havelka, Schreier, Wirth René, Mezera, Wirth Robin, Kubný, Stuchlík P. (K), Oberherr J., Šimeček