TJ UNIE Hlubina – TJ Sokol Kobeřice    2:1  (0:1)

Fanoušci sledovali velmi kvalitní fotbal, který znehodnotily pouze sporné verdikty rozhodčích. V prvním poločase na trávníku kralovali hosté. Vše odstartovala dalekonosná dělovka Robina Wirtha, ale velkým nebezpečím zaváněla až akce z 19. minuty. Šimeček vyslal kupředu, Oberherra, jenže domácí gólman Nosek bravurně zasáhl. Kobeřický rychlík uháněl sám na Noska, po kolmici Kubného, ani ve druhém případě ovšem balon do sítě nenasměroval. Mezi jeho příležitosti se ještě vklínila nepřesná hlavička hlubinského forvarda Starého. Nerozhodný stav vydržel do 30. minuty Robin Wirth a si nejprve šikovně narazil míč se Šimečkem, aby ho poté technicky zakroutil k tyčce – 0:1. Závěr úvodního dějství ještě orámovaly dvě jedovaté střely Oberherra.

Po přestávce už začali do dějin zápasu hlasitě promlouvat sudí. V 64. minutě se Oberherr se Šimečkem hnali úplně sami na Noska, jenže mával se přísný ofsajd. Další hořkou pilulku Kobeřice spolkly při vyrovnávací trefě Schmutze (1:1) a do třetice všeho zlého hlavní rozhodčí týmu z Prajzské vyloučil diskutujícího Kryštofa. I v početním oslabení dokázaly Kobeřice zahrozit, ale Střibný si po centru Šimečka vylámal zuby na Noskovi. Chleba se tedy definitivně lámal v 79. minutě, kdy futsalový reprezentant Rodek v situaci zavánějící ofsajdem překonal brankáře Štencela – 2:1. Alespoň bodík mohl hostům zajistit Šimeček, který však po pasu Střibněho pálil příliš vysoko (zdroj Region Opavsko).

Branky: 64. Schmutz Jakub, 79. Rodek Marcel – 30. Wirth Robin

Rozhodčí: Kret Martin – Futerko Martin, Klimek Tomáš

Diváků: 125

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek (83. Hahn), Schreier, Buchta, Wirth René (K), Mezera (76. Stříbný), Wirth Robin, Kubný, Kryštof, Oberherr J., Šimeček