No image
TJ Sokol Kobeřice – MFK Kravaře 1:0 (1:0)

Vyhlášené prajzské derby přineslo poměrně zajímavou podívanou. Začátek nedělního zápasu překvapivě patřil hostům, jenže Heger z mírného úhlu minul prázdnou kasu, Ferenz po centru Těžkého hlavičkoval nad břevno, Koneczný prováhal vhodný moment k zakončení a ani Nestroj neprověřil gólmana Štencela. Domácí naopak použili mnohem ostřejší střelivo. Ve 23. minutě Šimeček přistavil balon Kubnému a ten ze šibenice vymetl všechny pavučiny – 1:0. Dalekonosný projektil Mezery pak vytěsnil do bezpečí brankář Mosler. Kravaře ještě před přestávkou reagovaly příliš vysokou hlavičkou Řeháčka.

Hosté proklínali štěstěnu rovněž ve 47. minutě, kdy našel Koneczný na hranici šestnáctky Hegera, jenže Štencel opět nemusel zasahovat. Domácí na sebe upozornili při pohotovém voleji Kryštofa, který si však fotbal očividně spletl s rugby. O čtvrthodinku později obral Šimeček o balon chybujícího Ferenze, ale při sólovém nájezdu nepotvrdil pověst kanonýra. Vzápětí si sypal popel na hlavu Kubný, protože obelstil Moslera, jenže trefil pouze tyčku opuštěné svatyně hostů. Kravaře naposledy zazlobily při vzdušném pokusu svého kapitána Barcala, který ovšem také neseřídil mířidla, takže se mohlo na kobeřické lavičce spustit nefalšované veselí (zdroj Region Opavsko).

Branky: 23. Kubný Antonín

Rozhodčí: Adamec Jiří – Poledník Radek, Podracký Pavel

Diváků: 350

Sestava Kobeřic: Štencel – Stuchlík P. (K), Hartmann P., Schreier, Wirth René, Mezera (80. Kollek), Kubný A., Wirth Robin, Oberherr J. (64. Čujek), Kryštof (70. Stuchlík R.), Šimeček (85. Stříbný M.)