No image

FC Vřesina – TJ Sokol Kobeřice 0:1  (0:0)

První ošemetnou situaci hosté ustáli již po pár vteřinách hry, když balon šikovně tečoval Uhlík, ale gólman Štencel prokázal vynikající reflex. V dobrém světle se následně představil i domácí brankář Kóhler, který vytěsnil do bezpečí jedovku Oberherra. Během úvodního dějství šlo ještě zmínit dalekonosný střelecký pokus Demka, s nímž si poradil Štencel.

Po přestávce už Vřesina šlapala vodu, zatímco hosté překypovali aktivitou. Na časomíře zrovna naběhla 54. minuta, když napřáhl z dálky Petr Stuchlík a Kohler se pořádně zapotil. Následný roh přetáhl Petr Stuchlík na Robina Wirtha, jehož nechytatelnou hlavičku smolně zabrzdil kobeřický Kryštof. O čtvrthodin později načechral Petr Stuchlík centr na Mezeru, jenže domácí golman udržel čisté konto. To samé platilo po odvážné ráně Kubného. Závěr zápasu přinesl dramatickou a nervy drásající podívanou. V 87. minutě prošel Kubný jako nůž máslem až do šestnáctky a Šimeček potvrdil instinkt zabijáka – 0:1. Vřesina dostala možnost vyrovnat v nastaveném čase z hodně přísné penalty, ale Štencel pokutový kop Majkuta zázračně zneškodnil. Ještě předtím domácí brankář Kóhler vyfasoval červenou kartu. Hosté tak na podzim ještě neprohráli a udrželi si vedení v tabulce 1. A třídy (zdroj Region Opavsko).

Branka: 87. Šimeček Adam

Rozhodčí: Tvrdý Zbyněk – Porubek Václav, Seipel Jiří. Delegát: Pavelek Zdeněk.

Diváků: 120

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Hartmann P., Schreier (22. Ševior), Wirth René, Mezera (76. Stříbný M.), Kubný A., Wirth Robin, Stuchlík P. (K) (85. Stuchlík R.), Kryštof (61. Šimeček), Oberherr J. (90. Čujek)