TJ Sokol Štěpánkovice – TJ Sokol Kobeřice     0:1   (0:1)

Do prestižního prajzského derby vkročili aktivněji domácí fotbalisté, jenže ránu Večerka srazil Kollek na roh, po němž pak slabě hlavičkoval Schwalbe. Postupně ovšem získával výrazně navrch tabulkový lídr z Kobeřic. Střelecké pokusy sourozeneckého dua René Wirth – Robin Wirth ovšem gólmana Lukovicse příliš nezneklidnily. Úplně jiná situace nastala ve 20. minutě, kdy hostující mladík Kubný poslal míč z 20 metrů přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Favoritovi samozřejmě narostla křídla, takže se Štěpánkovice ocitly pod značným tlakem. Potřebnou pojistku chtěli zařídit Ševior, Kubný anebo Petr Stuchlík, ale Lukovics tentokrát odolal. Domácí se zmátořili až ve 36. minutě, kdy Schwalbe přistavil balon Grigarčíkovi, jenže brankář Štencel si poradil. Těsně před přestávkou však hosté přežili klinickou smrt. Rána Smažíka přistála na tyči a dorážejícího Grigarčíka perfektně vychytal Stencel. Za pár vteřin selhal Kubný, když ve vyložené šanci místo střely zbytečně přihrával Oberherrovi, který na míč nedosáhl.

Ve druhém dějství zlobili spíše borci ze Štěpánkovic. Nejprve kryl Štencel jedovku Smažíka. Právě Smažík pak vyslal do sólového nájezdu Grigarčíka, který s lehkou tečí stopera Hartmanna orazítkoval tyčku. Ve zbytku zápasu si Kobeřice pečlivě hlídaly těsné vedení. Definitivně se mohly uklidnit při slibných příležitostech Petra Stuchlíka, Oberrherra anebo Mezery, jenže skóre se již neměnilo, což ovšem hostům vůbec nevadilo. Kobeřice tak prošly podzimní částí bez porážky a ztratili pouhé 4 body, což je nevídaný počin (zdroj Region Opavsko).

Branka: 30. Kubný Antonín

Rozhodčí: Beran Jan – Přeček Dušan, Krištof Adam

Diváků: 300

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Hartmann P., Wirth Robin, Wirth René, Ševior P., Kubný A., (75. Čujek), Stuchlík P. (K) (81. Mezera), Kryštof, Šimeček , Oberherr J. (70. Stříbný M.)