MFK Kravaře – TJ Sokol Kobeřice      2:3   (1:2)

Nedělní prajzské derby mezi Kravařemi a Kobeřicemi mělo opravdu grády. V prvním poločase tvrdili muziku favorizovaní hosté. Vážného postupového kandidáta povzbudila 5. minuta, kdy propadl míč po rohu Petra Stuchlíka ke Kryštofovi a ten si počínal jako zkušený mazák – 0:1. Kravaře mohly okamžitě reagovat, jenže Czerný zahodil sólový nájezd. Jinak ovšem hýřily aktivitou hlavně Kobeřice. Velké nebezpečí přinesla standardní situace Kubného. Domácí nejprve zachránila tyčka, aby následně pálil dobíhající Šimeček do oblak. Ve druhém případě se blýskl brankář Mosler, protože balon po přímáku Kubného perfektně vyškrábl ze šibenice. Kubný si spravil chuť ve 24. minutě, kdy pronikl po křídle René Wirth, Ferenz odvrátil míč pouze ke Kubnému, který zvýšil na 0:2. Třetí zásah hostů měl na noze Oberherr, jenže po akci Šimečka selhal. Zákonitě tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Šest minut před přestávkou rozeběhl Schreier svého týmového parťáka Czerného a ten složil střelecký reparát – 1:2.

Ještě lépe se Kravařím dýchalo od 52. minuty. Glabazňa odcentroval do šestnáctky, kde se v nepřehledné skrumáži nejlépe zorientoval Peterek – 2:2. Za další čtvrthodinku navíc kobeřický Čujek nedovoleně zastavil unikajícího Baránka a vyfasoval červenou kartu. V početním oslabení však hosté paradoxně rozhodli. Krátce před závěrečným hvizdem Mosler podběhl roh Petra Stuchlíka a Robin Wirth nacpal balon nechytatelně pod břevno – 2:3 (zdroj Region Opavsko).

Branky: 39. Czerný, 52. Peterek – 5. Kryštof, 24. Kubný, 89. Robin Wirth. Poločas: 0:2.

Rozhodčí: Slaný Jan – Fanc Josef, Jurajda David
Diváků: 286
Sestava Kobeřic: Štencel – Čujek, Kollek (95. Švančar), Hartmann, Wirth René, Oberherr (89. Ševior), Kubný A. (89. Mezera), Wirth Robin, Stuchlík P. (K), Šimeček (94. Rother), Kryštof (75. Stříbný)