TJ Sokol Slavkov – TJ Sokol Kobeřice      0:4   (0:1)

Kobeřice se snažily uhájit pozici tabulkového lídra ve Slavkově. Hosté poprvé vycenili zuby v 7. minutě, když rána Kubného olízla tyčku. O chvíli později se hnal do šance Kryštof, ale ztroskotal na brankáři Holušovi, který se v neděli loučil s kariérou. Velké nebezpečí pro domácí družinu znamenal i výpad Kubného, jenže kobeřický středopolař místo střely ještě zbytečně hledal Šimečka. Dělovku Petra Stuchlíka pro změnu zablokoval slavkovský stoper Pechník. Ve 33. minutě na sebe konečně upozornili domácí, když Jan Král vydláždil typickou českou uličku pro Jonáše Krále, kterého perfektně vychytal gólman Štencel. Při přízemním pokusu SchneIdera naopak Štencel nemusel zasahovat. Sedm minut před přestávkou však fatálně chyboval Kurka, protože nepochopitelně namazal Šimečkovi a ten zachoval ledový klid – 0:1.

Slavkov pokračoval ve vlastní popravě i po přestávce. Hned zkraje druhé půle totiž Gračanin nechtěně poslal do nadějného nájezdu Šimečka, kterého fauloval Klement a Kubný s přehledem proměnil penaltu – 0:2. Vzápětí se dopustil obrovského kiksu Pechník, ale Kryštof pojistku odmítl. Kobeřicím se to málem vymstilo v 56. minutě, jenže Rohovský trefil po akci Jana Krále se Schneiderem pouze dobře stojícího Štencela. Za pár vteřin si Rohovský vyměnil balon s Janem Králem, hosté ovšem infarktový moment znovu přežili. V 63. minutě bylo předčasně hotovo. Kubný se Simečkem naprosto vyšachovali slavkovskou defenzivu a René Wirth uklidil míč pohodlně do prázdné kasy – 0:3. A když poté střídající brankář Košárek podběhl roh Kryštofa, tak se pohotový volej Robina Wirtha zabrzdil až v síti – 0:4. Domácí mohli alespoň korigovat, jenže Jan Král s Rohovským nenašli recept na pozorného Štencela (zdroj Region Opavsko).

Branky: 38. Šimeček Adam, 48. Kubný Antonín (pen.), 63. Wirth René, 65. Wirth Robin

Rozhodčí: Kret Martin – Krištof Adam, Ochodek Jiří

Diváků: 178
Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Buchta (70. Rother), Hartmann, Wirth René (76. Čujek), Oberherr (73. Švančar), Kubný A., Wirth Robin (66. Ševior), Stuchlík P. (K) (76. Mezera), Šimeček, Kryštof