TJ Unie Hlubina – TJ Sokol Kobeřice    1:1   (0:1)

Kobeřice se koncem června s velkou slávou vrátily do krajského přeboru, kde rozhodně nehodlají hrát druhé housle. Svěřenci nového kouče Christopha nejprve zavítali do ostravské Hlubiny, která si předtím poradila v poháru s divizními Heřmanicemi. Hosté se ukázali ve výborném světle, jenže doplatili na značně vychýlenou mušku. Kobeřice se pustily do sobotního zápasu bez bázně a hany, když hned v 7. minutě rozezvonil Petr Stuchlík z 20 metrů tyčku. Na opačné straně zazdil tutovku Procházka, ale tímto momentem se Hlubina střelecky odmlčela. Hosté naopak zahazovali šance jako parta zkušených zedníků. Výjimku přinesla pouze 13. minuta, protože Večerek zakroutil svůj roh přímo do sítě – 0:1. Vzápětí Kobeřice reklamovaly po zákroku na Kryštofa penaltu, jenže píšťalka sudího Dedka zůstala němá. Ve zbytku prvního poločasu zpytoval svědomí především Šimeček, neboť doslova zavraždil čtyři vynikající příležitosti, když hned dvakrát uháněl úplně sám na gólmana Otoupalíka. Střelecká mizérie se hostům vymstila v 62. minutě. Po dlouhém autu propadl balon k Hruškovi, který se do něj pohotově opřel a brankář Štencel se po míči natahoval marně – 1:1. Kobeřice se ovšem nenechaly rozhodit a sahaly po vítězství. Hezké centry Kryštofa s Petrem Stuchlíkem ale Šimeček nezužitkoval a kalich hořkosti si hosté vypili do dna při neproměněné tutovce Petra Stuchlíka z 86. minuty.

„V Hlubině jsme ztratili dva body. Remíza z venku se sice vždycky počítá, ale já jsem zklamaný, protože jsme si vytvořili spoustu šancí a pak jsme po jednom zaváhání defenzivy inkasovali. Kluků je mi opravdu líto, protože k zápasu výborně přistoupili a podali kvalitní výkon. Snad si teď spravíme chuť v atraktivním derby s Hájem,“ sdělil kobeřický taktik Dušan Christoph (zdroj Region Opavsko).

Kaňkou na získaném bodu je zranění Michala Večerka, který si zlomil nártní kůstku v pravé noze. Bude tak našemu týmu chybět podstatnou část podzimní části. Přejeme brzké uzdravení!

Branky: 62. Hruška Jiří – 13. Večerek Michal

Rozhodčí: Dedek Vojtěch – Slaný Jan, Janeček Jan. Delegát: Petroš Radim

Diváků: 150

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Wirth Robin, Buchta, Wirth René, Kryštof (83. Švančar), Kubný A., Večerek (55. Ševior), Stuchlík P. (K) Oberherr J. (90. Hartmann A.), Šimeček (86. Stříbný)