TJ Lokomotiva Petrovice – TJ Sokol Kobeřice    1:1   (1:1)

Nováček soutěže z Kobeřic zavítal ve třetím kole do Petrovic, kde hodlal navázat na dosavadní sympatické výkony. Hosté zároveň chtěli přetrhnout sérii remíz, které jsou v tříbodovém systému spíše na škodu. Stal se ovšem pravý opak, protože opět plichtili. Sobotní duel se pro Kobeřice zpočátku vyvíjel velice nadějně, protože již v 6. minutě se Kašny postavil k přímému kopu a z dobrých třiceti metrů parádním dělovým projektilem málem protrhl síť – 0:1. Hosté si potom mohli usnadnit život při sólovém nájezdu Šimečka, jenže gólman Majerczyk se zaskvěl. V dalších fázích zápasu na sebe opakovaně upozornil Kašny, ale Majerczyk předváděl velmi spolehlivé zákroky. Pořádnou porci smůly si hosté vybrali krátce před přestávkou. Balon se totiž otřel o ruku Kollka a Ciku se z penaltového puntíku nemýlil – 1:1.

Odplatu mohl zařídit ve druhé půli agilní Kašny, ale z nebezpečného trestňáku rozezvonil pouze spojnici břevna a tyče. V kobeřickém dresu následně nepochodili ani Kubný se Ševiorem, takže málem udeřilo na opačné straně. Nejprve dvakrát neuspěl Ciku a těsně před koncem se domácí netrefili z nadějného brejku, takže se body dělily.

„Samozřejmě mě těší, že jsme uhráli cennou remízu, ale klidně jsme mohli získat tři body. Trápí nás dost velká marodka, přesto jsme utkání zvládli se ctí. S výkonem mužstva musím být spokojený. Kluci příkladně bojovali a přežili i infarktový závěr,“ zdůraznil kobeřický taktik Dušan Christoph (zdroj Region Opavsko)

Branky: Branky: 41. Ciku z pen. – 6. Kašný

Rozhodčí: Folvarčný Adam – Jurygáček René, Svoboda Marian. Delegát: Mužík František.