Neděle 14. května 2023

FK Bolatice – A muži     2:2  (0:1)

Prestižní prajzské derby Bolatic se sousedními Kobeřicemi přineslo další kolo krajského přeboru. Favoritem byli i vzhledem k postavení v tabulce hosté, kteří poslední tři utkání zvítězili a posunuli se do klidného středu tabulky. Jak to tak někdy bývá, derby nemá favorita, což se také v tomto případě potvrdilo.

První vážnější šanci si zkraje utkání vypracovali domácí, když si na centr Šuly naskočil Šamárek, ale skvělý Štencel hosty podržel. Pak ještě utíkal sám na gólmana Oberherr, ale Štencel mu včasným vyběhnutím mimo vápno zkazil gólovou radost. To bylo pro první poločas od domácích vše. Iniciativu převzali hosté, kteří drželi míč, kombinovali a dostávali se do náznaků šancí. Jednu z nich ve 26. min. proměnil hostující kanonýr Šimeček, který na zadní tyči dorazil přihrávku Kryštofa.

Ve druhém poločase se hrálo pod taktovkou hostů z Kobeřic, kteří měli několik slibných šancí k navýšení skóre. Jen Štěpán Stříbný spálil tři tutové šance, jednou dokonce rozezvonil tyč. Navýšení vedení přišlo až v 67. min., kdy Petr Stuchlík vysunul dlouhým míčem Hartmanna, ten dal pod sebe na Šimečka, který přidal svoji druhou branku v utkání. Vše nasvědčovalo hladkému vítězství hostů, jenže jejich trenér Christoph chtěl dát příležitost mladým hráčům, v 70. min. poslal na hřiště hned tři najednou a Bolatice toho v závěru utkání využily. Nejprve dlouhý nákop v 77. min. doklepl na zadní tyči nikým nehlídaný Maršák a bylo to 1:2. Domácí poslali na hřiště vysokého Kotíka, na kterého domácí nakopávali jeden míč za druhým. Tato taktika přinesl ovoce v nastavení, kdy Šamárek střelou na zadní tyč zajistil dělbu bodů.

„Remíza je pro nás zklamáním a ztrátou, protože jsme až do nastavení vedli. Tentokrát to beru na sebe, protože jsem to hodně prostřídal. Mladí kluci ale potřebují hrát podobně těžké zápasy“, hodnotil utkání kobeřický trenér Christoph (zdroj Region Opavsko).

Branky: 77. Maršák Daniel, 92. Šamárek Jan – 26., 67. Šimeček Adam

Rozhodčí: Tabášek Kamil – Sklář Jiří, Priesol Daniel

Diváci: 350

Kobeřice: Štencel – Večerek, Robin Wirth, Ševior (71. Stareček), René Wirth (71. Sotorník) – L. Kollek (63. Stuchlík P.), Kubný (63. Hartmann A.), Kašný, Stříbný Š. – Šimeček (71. Stuchlík O.), Kryštof.

Trenér: Dušan Christoph.

Sobota 13. května 2023

MFK Kravaře – St. dorost     2:2 (1:1)

Branky: 3. Veleba Ondřej, 67. Halfar Josef – 15. Bielák Teodor, 90. Breksa Tobias

Sestava: Hartmann, Hanták, Bielák (83. Šimeček), Liška (83. Slanina), Volný, Stareček, Sotorník, Stuchlík O., Dlabola (76. Breksa), Pašek (46. Václavík A.), Harazim (23. Stříbný V.)

MFK Kravaře – Ml. dorost     0:5  (0:2)

Branky: 37. Kubný David, 39. Václavík Adam, 44. Grigarčík Nikolas, 46. Slanina Maxmilián, 64. Pašek Erik

Sestava: Pavlovič, Mac, Hanták, Czieplý, Stříbný, Hanzlík, Besta, Grigarčík, Václavík A, Slanina, Kubný D., Breksa, Birtek, Mrva, Kamrád, Pašek, Poništ

B muži – TJ Sokol Sudice   4:1 (3:1)