Neděle 4. června 2023

A muži – TJ Tatran Jakubčovice    5:3   (5:1)

Skvělý první poločas a pět nasázených branek stačilo Kobeřicím k připsání dalších tří bodů a posun na sedmou pozici tabulky krajského přeboru.

Úvodní nápor domácích a šance Kollka a Večerka ještě branku nepřinesly, ale i přesto se domácí prosadili již v 5. min., kdy tečovanou střelou otevřel skóre Šimeček – 1:0. Vzápětí po krásné kombinaci vybídl Šimeček ke skórování Kollka, který nedal brankáři šanci – 2:0. Opaření hosté v té chvíli nevěděli, kam dřív skočit. Z letargie je vyvedla podařená trefa Zagola z 15. min, který se trefil krásně k tyči zhruba z 25 metrů. Kdo čekal drama, musel být zklamán. Hned za minutu vstřelil na opačně straně hřiště svoji první branku v A mužstvu Adam Hartmann, když doklepával do brány zpětnou přihrávku Šimečka. Za další 4 min. to už bylo 4:1, když svoji druhou branku v zápase přidal Lukáš Kollek. Domácí nepřestávali v tlaku a pohlednými akce neustále zaměstnávali hostujícího brankáře. Poslední hřebíček do jakubčovické rakve v prvním poločase zaklepal opět Adam Hartmann a do šaten se šlo s vysokým vedením domácích 5:1!

Ve druhém poločase již bylo znát, že domácí disponují velkým náskokem. V úmorném vedru přebrali iniciativu hosté, kteří se snažili něco udělat s nepříznivým výsledkem. Korekce skóre se jim povedla v 56. min., kdy se přízemní střelou k tyči trefil nestárnoucí Schreier. Domácí toho ve druhém dějství dopředu příliš nepředvedli, zůstalo spíše u náznaků šancí a střel z dálky. A tak bylo rušno na opačné straně. Nejprve viděl v 80. min. červenou kartu po ostrém skluzu hostující Petr, v nastavení ještě korigoval prohru Murin na konečných 5:3 pro domácí.

Branky: 5. Šimeček Adam, 11., 20. Kollek Lukáš, 16., 31. Hartmann Adam – 15. Zagol Pavel, 56. Schreier Jan, 92. Murin Tomáš

Rozhodčí: Novák Dominik – Pasterčák Jozef, Slaný Jan.

Diváci: 183

Kobeřice: Štencel – Večerek, Robin Wirth, Ševior, René Wirth – L. Kollek (84. Bielák), Kubný, Kryštof (67. Buchta), Stříbný Š. (67. Stuchlík P.) – Šimeček (84. Stareček), Hartmann A. (77. Sotorník).

Trenér: Dušan Christoph.

St. dorost – SO Bruntál     2:1 (2:0)

Branky: 27. Stuchlík Ondřej, 43. Sotorník Alan – 60. Flekač Štěpán

Sestava: Hartmann, Hanták, Bielák, Šimeček (46. Stříbný V.), Volný, Slanina (63. Breksa), Stareček, Sotorník, Stuchlík O., Pašek (63. Vitásek), Dlabola (87. Kubný)