Neděle 24.9.2023

SC Pustá Polom – A muži 3:1 (1:1)

Na Krajský přebor nadstandardní fotbal byl k vidění v Pusté Polomi. Lídr soutěže hostil Kobeřice a o zajímavé okamžiky nebyla nouze. Domácí rychle inkasovali. Zápas se jim ale podařilo otočit. Pod vítězství 3:1 se výraznou měrou podepsal Milan Palatický, autor dvou branek.

„Kobeřice byly na nás dobře připravené. Výborně bránily a my jsme měli velký problém se k nim dostat,“ přiznal domácí stratég David Štverka. Začátek duelu patřil hostům. „Začali jsme velmi dobře. Měli jsme hned dvě dobré šance, do kterých jsme dostali z brejkových situací,“ vzal si slovo kobeřický kouč Petr Souček. V 7. minutě kopaly Kobeřice rohový kop a Šimeček překonal gólmana Kozelského. O pár okamžiku později to znovu v pokutovém území Pusté Polomi znovu hořelo. Po centru Kubného zachraňovala od pohromy domácí celek tyč. „Soupeř pak do nás bušil. Měl dvě velké šance, ty ale Štencel pochytal,“ chválil Souček. Zmiňované gólovky měli Gebauer s Palatickým. Ve 45. minutě vysunul Palatický Gebauera, ten se dostal až před Štencla, který ho fauloval a kopala se penalta. Tu Gebauer proměnil. „Velmi důležitá branka. Uklidnila nás,“ vydechl si David Štverka.

Krátce po změně stran šli domácí do vedení, když po centru z pravé strany hlavičkoval zcela sám Palatický a domácí rázem vedli. Vyrovnáno mohlo být v 63. minutě, kdy chybnou rozehrávku domácích vystihl Šimeček, ale ke smůle hostů těsně minul domácí svatyni. A tak se potvrdilo otřepané „nedáš dostaneš“, neboť se podruhé v zápase prosadil Palatický a upravil na konečných 3:1.

Kobeřice tak prohráli potřetí v řadě. Tuto nepříznivou sérii se budou snažit prolomit v dalším kole doma proti Krásnému Poli.

Branky: 45. Gebauer (pen.), 47., 65. Palatický – 7. Šimeček

Sestava: Štencel, Stareček, Kolarčík, Večerek, Ševior, Wirth René (68. Stuchlík O.), Wirth Robin, Kryštof (78. Schlischka M.), Kraut (13. Kubný), Stříbný Š. (78. Petzuch), Šimeček (78. Breksa)

Střídali: Hartmann O.

Tabulka

Hlubina – St. dorost   0:12  (0:2)

Branky: 20., 45., 58., 60. Stuchlík O., 48., 69., 83. Birtek, 56. Václavík A., 62., 68. Breksa, 63., 71. Slanina

Sestava: Hartmann O. (74. Pavlovič), Stříbný V. (46. Birtek), Breksa (86. Mrva), Václavík A., Gross, Stuchlík O. (65. Besta), Volný, Liška, Kubný (86. Hanzlík), Slanina, Hanták

Střídali: Grigarčík, Tomíček