Derby rozhodl nastavený čas

Neděle 7.4.2024

Oldřišov – A muži    0:1 (0:0)

Zraky většiny regionálních fanoušků směřovaly v neděli odpoledne do Oldřišova, kde domácí fotbalisté narazili v prestižním derby na nedaleké Kobeřice. Ani jednomu mužstvu nevyšel vstup do jarní částí soutěže, což se odrazilo v nízké úrovni zápasu, který v nastavení rozhodl hostující Kubný.

Hlavně první poločas nudil, když stály za zmínku pouze nebezpečné pokusy Kašného a Šimečka z Kobeřic Po přestávce už se divákům servírovalo mnohem chutnější fotbalové menu. Oldřišov sice zazlobil při šancích Tománka s Kurkou, ale do větších příležitostí se dostávali hosté. Nejprve našel Štěpán Stříbný ve vápně Šimečka, který ovšem ani nezakončil. Poté se střelecky osmělili Slanina s Kryštofem, jenže ani tentokrát se skóre neměnilo. O chvíli pozdě ji se Kobeřice po zákroku na Šimečka marně dožadovaly penalty a náladu jim nevylepšil ani Večerek, který pálil nad břevno. Klíčový moment celého utkání se zrodil až v nastaveném čase. Hostující Kubný se krásně uvolnil v šestnáctce a poslal míč precizně k vzdálenější tyči 0:1.

,,Pokud budeme podávat takové výkony, tak v krajském přeboru nemáme co dělat. Na podobné derby by se hráči měli automaticky nahecovat, ale soupeř šel za body mnohem hladověji. Kobeřice zvítězily naprosto zasloužené,“ přiznal oldřišovský kouč Tomáš Horsinka,

Jeho trenérský protějšek Vilém Axmann ohodnotil zápas podobnými slovy. „Byli jsme lepším týmem, když jsme Oldřišov prakticky nepustili ke střele. Bohužel naše koncovka byla opět mizerná, takže jsme rozhodli až v nastaveném čase. Kluci naštěstí byli za svou snahu odměněni,“ oddechl si Axmann. (zdroj Region Opavsko)

Branky: 90+2. Kubný

Rozhodčí: Slaný – Tabášek, Ivanský.

Delegát: Malinovský

ŽK: Wirth Robin, Šimeček.  Diváci: 275.

Kobeřice: Štencel – Schlischka, Večerek, Ševior, Stareček – Robin Wirth, Kašný (27. Petzuch) – Šimeček (83. M. Stříbný), Slanina (77. Kubný), Kryštof – A. Hartmann (46. S. Stříbný). Trenér: Vilém Axmann.

Sobota 6. 4. 2024

Bolatice B – Muži B 0:4

Branky: 27. Jurček, 45. Kolarčík, 59. Moravec, 69. Bielák

Sestava: Stříbný, Halfar, Oberherr, Bedrich, Stříbný, Kolarčík, Kubný, Novák, Stuchlík, Jurček, Pašek.

Střídali: Christoph, Bielák, Kretek, Návrat, Hahn, Moravec, Latka

Neděle 7.4.2024

St. dorost – Frenštát p R. 4:4

Branky: 58. Václavík, 61. Liška, 85. Stuchlík O., 90+3. Birtek (p) – 22., 45+2. Bezloja, 75. Šmondrik, 89. Baletka

Sestava: Hartmann O., Gross, Střibný (75. Czieplý), Hanták, Liška, Tomíček (87. Poništ), Kubný (56. Breksa), Birtek, Volný, Václavík A., Stuchlík O.

Střídali: Pavlovič, Mrva, Hanzlík

Ml. dorost – Frenštát p R.  1:5

Branky: 67. Schweidler – 21. Genzer, 39. Sedláček, 50. Bordovský, 61., 72. Terentil

Sestava: Pavlovič, Poništ, Hanzlík, Mac, Kamrád, Grygarčík, Pašek, Mrva, Halděj, Herich, Duda