Kobeřice přestřílely Benešov

Neděle 9.6.2024

Kobeřice – Dolní Benešov 5:3 (3:1)

Součástí předposledního kola moravskoslezského krajského přeboru bylo i regionální derby mezi fotbalisty Kobeřic a Dolního Benešova. V útočně laděném zápase dlouho dominovali domácí hráči, kteří ovšem potom polevili, takže se až do závěrečného hvizdu museli strachovat o body.

Hosté v prvním poločase doplatili na hrubé chyby. Po jejich nedovoleném zákroku ve vápně sice gólman Večerek zneškodnil penaltu Wirtha, ale tohle varování nebrali borci z Dolního Benešova vážně. O chvíli později totiž Večerek nesmyslně vyběhl mimo šestnáctku a Štěpán Stříbný uklidil míč do prázdné kasy – 1:0. Další momenty patřily Adamu Hartmannovi, který dvěma slepenými brankami zvýšil na 3:0. Hosté reagovali těsně před přestávkou, když Labuda zužitkoval přesný pas Skrocha – 3:1.

Úvod druhé půle si zarezervoval Petr Stuchlík, který proměnil pokutový kop a tím nejlepším způsobem se rozloučil s kariérou 4:1. Dolní Benešov však nerezignoval, když se nádherně uvolnil Ševčík a korigoval na 4:2. Po zpětné hlavičce Kolarčika navíc balon prošel mezi nohama gólmana Olivera Hartmanna, takže se po kuriózním vlastenci rýsovalo drama – 4:3. Výsledkovou tajenku tedy definitivně rozluštil až Ondřej Stuchlík, který se trefil po sólovém nájezdu – 5:3.

„Byl to šílený zápas. Jsem samozřejmě spokojený s výsledkem a také s počtem vytvořených šancí. Spoustu z nich jsme bohužel neproměnili a hlavně jsme zase dostali hloupé góly,“ zlobil se kobeřický kouč Vilém Axmann.

Jeho trenérský protějšek Jaroslav Samson hodnotil derby těmito slovy: „Hrálo se nahoru – dolů, když musím přiznat, že Kobeřice byly trošku lepším týmem, takže asi zvítězily zaslouženě. My jsme jim to dost usnadnili, protože jsme dělali školácké chyby.“ (zdroj Region opavsko)

Branky: 39. a 40. A. Hartmann, 27. Š. Stříbný, 54. P. Stuchlík (pen.),

1. O. Stuchlík – 45. Labuda, 59. Ševčík, 82.Kolarčik vlastní.

Rozhodčí:  Levinger – Herda, Bystroňová

ŽK:  Ševior – Večerek, Kaluža, Keller

Diváci: 184

Kobeřice: O. Hartmann – Schlischka (78. Hanták), Ševior, Kolarčik, P. Stuchlík – Slanina, Wirth, Š. Stříbný (70. Petzuch) – Šimeček, A. Hartmann (67. O. Stuchlík), Kryštof (46. M. Stříbný). Trenér: Vilém Axmann.

St. dorost – Kravaře 3:0

Branky: 5., 30., 53. Stuchlík

Sestava: Hartmann O. (47. Pavlovič), Gross, Střibný, Hanták, Kubný (81. Poništ), Tomíček (81. Mrva), Breksa, Václavík (81. Besta), Volný (62. Liška), Birtek, Stuchlík (81. Hanzlík)

Střídali: Czieplý