Kobeřice braly bod

Sobota 3.8.2024

Brušperk – Kobeřice 1:1 (1:1)

Dost obtížná premiéra čekala na nového kobeřického trenéra Ondřeje Ficka, protože se svými svěřenci cestoval do Brušperka, kde se body nezískávají zrovna snadno. Hosté se naštěstí prezentovali velice sympatickým výkonem, který jim zajistil cennou remízu.

Kobeřice vstoupily do sobotního zápasu pravou nohou, protože se již po čtvrthodině hry ujaly vedení. Šimeček se hezky uvolnil a předal míč Nováčkovi, který vnikl do šestnáctky a zkušeně překonal gólmana Kubalu 0:1. Devatenáctiletý mladík tak nejlepším možným způsobem ozdobil svůj soutěžní debut v kobeřickém dresu. Pojistku mohl přidat Ondřej Stuchlík, jenže slibnou příležitost zahodil. Hostům se to vymstilo ve 35. minutě. Domácí fotbalisté totiž podnikli rychlý brejk, na jehož konci stál Urban 1:1.

Ve druhém poločase se fanouškům servírovala vyrovnaná podívaná. Kobeřice mohly rozhodnout po akci Schlischky s Nováčkem, ale hlavičku Ondřeje Stuchlíka skvěle zneškodnil Kubala. A protože ani Brušperk v koncovce neoslnil, tak se zrodila remíza.

„Byl to vyrovnaný zápas, takže výsledek je asi spravedlivý. My jsme do utkání výborně vstoupili. Do přestávky ovšem převzal iniciativu soupeř, který zaslouženě vyrovnal. Ve druhém poločase byla na každé straně k vidění jedna velká šance. Při troše štěstí jsme mohli zvítězit, ale bod bereme,“ přiznal kobeřický stratég Ondřej Ficek. (zdroj Region opavsko)

Branky: 35. Urban – 15. Nováček

Rozhodčí: Pasterčák – Lojek, Dimun

ŽK: Urban, Kutač, Hutník

Diváci: 143

Kobeřice: Štencel – Schlischka, Ševior, Večerek, Stareček – Nováček (87. Sotorník), Kašný, Wirth, Slanina (75. Petzuch) – O. Stuchlík (63. Kubný), Šimeček. Trenér: Ondřej Ficek.