TJ Sokol Kobeřice – FC Heřmanice Slezská 1:0 (1:0)

Důležité vítězství v boji o záchranu si v neděli připsali naši fotbalisté A mužstva, kteří po bojovném výkonu porazili do té doby vedoucí celek KP z Heřmanic v poměru 1:0. Tímto vítězstvím se dotáhli na soupeře před sebou a oživili tak naděje na záchranuKP.

Naši hráči se poprvé osmělili v 9. minutě, kdy Šimeček naběhl na dlouhý pas Pavlíčka, ale bohužel nepřelstil zkušeného gólmana Andrejka. Heřmanice se rozhodně nechtěly nechat zahanbit, jenže střele Půdy se postavila do cesty tyčka. Další zajímavé momenty se urodily v závěru úvodního dějství. Šimeček dvakrát nezištně asistoval, kdy nejprve Robin Wirth pálil vedle a Jan Oberherr vzápětí polaskal pouze vnější síťku hostující klece. Naši hráči ovšem neklesali na mysli. Těsně před přestávkou oslovil Petr Stuchlík dlouhým křížným pasem Kryštofa, který vymyslel chytrou kolmici na Šimečka a ten si při zakončení počínal nesmírně mazácky – 1:0.

V 59. minutě si Šimeček mohl zopakovat gólovou radost, ale Andrejko ho tentokrát vychytal. To samé se dalo říct o pumelici Robina Wirtha. Heřmanice reagovaly nepřesnou ranou Fojtíka a především nebezpečným výpadem Stránského, který si vylámal zuby na našem brankáři  Štencekovi. A jelikož hosté nevyužili ani závěrečný nápor, tak zůstaly všechny body v Kobeřicích.

Po utkání se vyjádřil vedoucí našeho mužstva Martin Halfarl: „Kluky musím pochválit. Dlouho jsem mančaft neviděl takhle bojovat. Asi musíme hrát proti silným soupeřům. Nevím, jestli nás Heřmanice nepodcenily, ale vyhráli jsme naprosto zaslouženě“.

Sestava našeho celku:

Štencek – Stuchlík P., Janík D. (Němčík, Stuchlík R.), Kollek, Schreier, Oberherr J. (Kubný), Wirth Robin, Wirth René, Pavlíček, Kryštof, Šimeček (Boček).

Trenér: Kamrád

Branka: 45. Šimeček Adam

Rozhodčí: Tabášek Kamil – Kubiena Petr, Futerko Martin

Diváci: 230

 

Výsledky krajského přeboru:

Kobeřice – Heřmanice 1:0 (1:0)

SO Bruntál – Bohumín 1:2 (1:0)

Bílovec – Šenov 3:1 (3:0)

Břidličná – Polanka 1:3 (0:1)

Čeladná – Český Těšín 2:0 (0:0)

Vendryně – Krnov 1:2 (0:2)

Háj ve Slezsku – Frenštát p. R. 3:1 (1:0)

Dětmarovice – Slavia Orlová 4:1 (3:0)

 

 

 

Sdílet

Další příspěvky

Leave us a reply