TJ Sokol Kobeřice – TJ Ludgeřovice   2:1 (1:1)

Kobeřice proti Ludgeřovicím dlouho umíraly na neproměňování šancí, ale nakonec jim výhra neunikla. V úvodní půlhodince hýřil aktivitou především domácí Šimeček, který nejprve po pěkné kolmici Kryštofa zamířil vedle. O pár vteřin později si ovšem Šimeček spravil náladu, když zužitkoval ideální pas Mezery – 1:0. Kobeřice nadále mačkaly soupeře jako citrón, jenže Kryštof po centru Oberherra netrefil míč ideálně a vzápětí měl vychýlenou mušku i Robin Wirth. Ve 33. minutě neprorazil defenzivní hráz Kryštof a poté neuspěl ani Mezera. Hosté trpělivě vyčkávali na svou příležitost do 43. minuty, kdy uviděl Klos na zadní tyči Bělana, který udělal kličku bekovi a vyrovnal na 1:1.

Domácí však nečekaný direkt příliš nevykolejil. Hubený náskok si mohli vzít zpátky v 54. minutě, ale Šimeček si po nezištné asistenci Robina Wirtha nejprve vylámal zuby na brankáři Hájkovi, aby následnou dorážku namířil pouze do oblak. Zanedlouho sice Oberherr doručil balon do sítě, jenže radost domácí lavičky zchladil zdvižený praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. Pořádný kopec smůly si Kobeřice vybraly i při rohu Kryštofa, protože Oberherr trefil spojnici břevna tyče. Do třetice už se Oberherrovi poštěstilo. Na časomíře zrovna naskočila 68. minuta, když se Oberherr po centru Mezery vyšrouboval do vzduchu a Hájek tentokrát kapituloval – 2:1. Ludgeřovice sice ještě neházely flintu do žita, ale body jim v nedělním odpoledni zůstaly zapovězeny. Remízu mohl v závěru obstarat Kolenko, jenže jeho hlavička směřovala příliš vysoko (zdroj Region Opavsko).

Branky: 12. Šimeček Adam, 68. Oberherr Jan – 43. Bělan Radek

Rozhodčí: Svoboda Marian – Wawrzyk Jiří, Moravec Roman

Diváků: 200

Sestava Kobeřic: Štencel – Stuchlík (K), Havelka, Buchta, Wirth René, Mezera (87. Mrovec), Wirth Robin, Kryštof, Oberherr J., Kubný (72. Hlavenka), Šimeček (78. Stříbný)