TJ Sokol Kobeřice – MFK Kravaře  4:4 (0:2)

Muži A se s letošním ročníkem 1. A třídy rozloučili domácí remízou s Kravařemi. Kobeřické tanoušky nejprve nepotěšil nepřesný pokus Kubného. Ve 32. minutě už se tribunami rozléhal pískot, protože hostující Těžký vyslal do sóla Baránka a ten zachoval ledový klid – 0:1. Svěřenci trenéra Kamráda sice reklamovali ofsajd, jenže sudí jejich prosby nevyslyšeli. Domácí chtěli odpovědět, ale zvlhl jim střelecký prach. Nejprve Mezera uvolnil Šimečka, který ovšem zakončení nezvládl. Totéž pak platilo pro Oberherra, když si naběhl na průnikový pas Robina Wirtha. Kravaře byly mnohem efektivnější. Ve 45. minutě proměnil Těžký kobeřické zadáky v solné sloupy a poslal míč ke vzdálenější tyči – 0:2.

Domácí ovšem neházeli flintu do žita. Nejprve vysunul Oberherr do nájezdu Šimečka a ten korigoval na 1:2. Vzápětí odvrátil Heger ránu kapitána Petra Stuchlíka pouze ke Kubnému, který hlasitě promluvil do děje zápasu – 2:2. Nedělní derby najednou získalo obrátky. V 70. minutě se nechal hloupě vyloučit hostující Řeháček, jenže Kobeřicím přesilovka moc nesvědčila. Po hrubce Kollka musel Buchta v souboji s Hegerem zatáhnout za záchrannou brzdu a Pavelek si s penaltou věděl rady – 2:3. Domácím pak vyšla standardní situace, když balon putoval přes Petra Stuchlíka, Schreiera a Robina Wirtha až k Oberherrovi a ten vyrovnal na 3:3. Ofenzivní smršť pokračovala přímákem Kubného, po němž se prosadil Buchta – 4:3. Spravedlivou remízu pak v nastaveném čase zařídil mladíček Dombek, který po rohu Těžkého trošku se štěstím překonal chybujícího gólmana Štencela – 4:4 (zdroj Region Opavsko).

Branky: 60. Šimeček, 65. Kubný, 83. Oberherr, 87. Buchta -32. Baránek, 45. Těžký, 75. Pavelek z pen., 90+3. Dombek. Poločas: 0:2.

Rozhodčí: Slaný Jan – Kubáček Vojtěch, Písečný Lukáš

Diváků: 350

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Schreier, Buchta, Stuchlík P. (K), Mezera (70. Stříbný), Wirth Robin, Kubný, Kryštof (70. Stuchlík R.), Oberherr J., Šimeček (91. Mrovec)