FK Bolatice – TJ Sokol Kobeřice     1:3  (0:2)

V prestižním prajzském derby se štěstěna usmála na Kobeřice, které triumfovaly hlavně díky lepší produktivitě. Bolatice vlétly do zápasu jako uragán, jenže na kopačky se jim přilepila smůla. Nejprve se po standardce Sebraly chytal za hlavu Kotík. V dalších minutách zpytoval svědomí Obrusník, protože opakovaně ztroskotal na výborném brankáři Štencelovi. Samozřejmě tedy přišel trest. Běžela 34. minuta, když domácí stoper Gaida prodloužil roh Petra Stuchlíka pouze za sebe, kde číhal pozapomenutý Robin Wirth – 0:1. Než se stačily Bolatice vzpamatovat, tak inkasovaly podruhé. Po autovém vhazování Petra Stuchlíka utekl po křídle Oberherr, který prověřil gólmana Kramáře a Mezera se přimotal k úspěšné dorážce – 0:2.

Druhou půli otevřela stoprocentní šance Šamárka po ideálním pasu Ševčíka z osmi metrů přepálil kobeřickou kasu. Třetí těžký direkt domácí schytali v 62. minutě. Neúnavný kapitán hostí Petr Stuchlík opět prosvištěl kolem postranní čáry, tutovku Šimečka ještě zlikvidoval Kramář, ale osamocený Oberherr už si věděl rady – 0:3. Bolatice vykřesaly jiskřičku naděje v 68. minutě, kdy Štencel podrazil Obrusníka a Sebrala z penalty korigoval na 1:3. Větší drama však záhy odmítl Šamárek, který po skvostné akci Šuly zavraždil další loženku (zdroj Region Opavsko).

Branky: 68. Sebrala Martin (pen.) – 34. Wirth Robin, 36. Mezera Patrik, 62. Oberherr Jan

Rozhodčí:  Poledník Radek – Adamec Jiří, Podracký Pavel. Delegát: Pala Vladislav

Diváků: 420

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek, Hartmann P., Buchta, Wirth René, Mezera (68. Čujek), Ševior P., Wirth Robin, Stuchlík P. (K) (89. Stuchlík R.), Oberherr J. (80. Kubný A.), Šimeček (86. Petroš)