No image

TJ Sokol Kobeřice – TJ Sokol Slavkov    2:0  (1:0)

V nedělním zápase Kobeřic se Slavkovem to mezi oběma mužstvy pořádně jiskřilo. Hosté prospali začátek, když hned v 6. minutě nedosáhl gólman Machel na nadýchaný roh Kryštofa a Kubný hlavičkou z bezprostřední blízkosti nemohl minout – 1:0. O pár vteřin později naopak Machel báječně zasáhl proti Šimečkovi. Slavkov vylezl z defenzivní ulity při centru Krále na dobře postaveného Němčíka, který si vylámal zuby na brankáři Štencelovi. Infarktové chvilky hosté prožili ve 30. minutě, kdy po akci Šimečka pohořel Kubný na skvělém Machelovi. Při následném rohu zakroutil Kryštof balon na Robina Wirtha, ale Machel předvedl učebnicový tygří skok. Tutovku Kryštofa naopak zneškodnil obětavým zákrokem Král. Tři minuty před přestávkou uvolnil Kryštof na pravém křídle Oberherra, který uviděl na zadní tyči Šimečka, jenže domácí snajpr pouze polaskal břevno. Na opačné straně vykreslil Král hezkou kolmici pro Borunského, ale pozorný Štencel se nenechal nachytat.

Strážce kobeřické svatyně poté zlikvidoval i jedovku Němčíka, načež selhal rovněž dorážející Král. Tým z Prajzské reagoval dělovkou René Wirtha, která zacinkala o břevno. Slavkov definitivně složil zbraně v 74. minutě. Stříbný nejprve nešetrně zajel do Klementa, ten zbytečně oplácel karatistickým kopem a obdržel červenou kartu. Vzápětí se po situaci dost zavánějící ofsajdem hnali sami na Machela domácí Stříbný se Šimečkem, jenže hosté ještě odolali. Definitivně vymalováno bylo v 81. minutě, kdy bránící Marek odvrátil centr Kryštofa pouze k Robinu Wirthovi, který dal výsledku konečnou podobu 2:0. Kobeřice tak na podzim vyhráli všech sedm domácích utkání a před posledním utkáním ve Štěpánkovicích si zajistili titul podzimního půlmistra (zdroj Region Opavsko).

Branky:  6. Kubný Antonín, 81. Wirth Robin

Rozhodčí: Schneider Pavel – Čecháček Petr, Jurček Ondřej

Diváků: 135

Sestava Kobeřic: Štencel – Stuchlík P. (K), Hartmann P., Kollek, Wirth René, Mezera (61. Stříbný M.), Kubný A. (78. Ševior), Wirth Robin, Oberherr J. (83. Stuchlík R.), Kryštof, Šimeček (83. Čujek)