Začala jarní část fotbalové sezóny

Tak se fotbaloví fanoušci konečně dočkali. Po vyšších soutěžích se rozběhly i nižší fotbalové soutěže. Mezi nimi také I.A třída, kde hrají naši fotbalisté.

Na úvod jarní části zajížděli na hřiště Velkých Heraltic, kde od 2. minuty prohrávali 0:1. Konečnou podobu výsledku dal až Buchta, který v 60. minutě srovnal na 1:1. Třetí celek tabulky Fulnek hrál doma, kde porazil Bolatice těsným vítězstvím 1:0.  Štěpánkovice hrály v domácím prostředí s Mokrými Lazcemi a prohrály 1:3. Nejvíce branek v tomto kole padalo v Chlebičově, který využil domácí prostředí k vítězství 5:3 nad Slavkovem. Domácí prostředí využily také celky Kravař a Vřesiny.

TJ Sokol Velké Heraltice – TJ Sokol Kobeřice     1:1   (1:0)

Náskok Kobeřic v čele tabulky se po prvním jarním kole ztenčil na pět bodů. Hosté si zkomplikovali život hned na začátku sobotního střetnutí. Po dlouhém nákopu domácího kapitána Vladimí Valcháře se Čujek dopustil penaltového zákroku na důrazného Otipku a Adam Rolný zachoval pevné nervy – 1:0. Poté Velkým Heralticím zafungovala bratrská spolupráce mezi Miroslavem Rolným a Adamam Rolným, kterého však tentokrát vychytal brankář Štencel. Kobeřice odpověděly krásným pasem René Wirtha na Šimečka, ale také brankář Šmajtrla se zaskvěl. V domácím dresu se následně připomněli Fojtík s Otipkou, jenže Štencel udržel hosty při životě.

Lídr soutěže se dočkal vyrovnání v 60. minutě. Po rohovém kopu Petra Stuchlíka se protlačil k balonu střídající Buchta a exkluzivní halfvolej namiřil  přímo do víka – 1:1. Favorit se ve zbytku zápasu snažil rozhodnout, jenže nebezpečnějším dojmem paradoxně působil papírový outsider. Nejprve se vyšrouboval do vzduchu Tesař a Štencel musel opět prokázat kvality. Střelecký účet utkání pak uzavřel Gloga, který po rohu Ama Rolného hlavičkoval těsně vedle. V samém závěru ještě Velké Heraltice zbytečně oslabil Adam Rolný, když za zákrok na Kollka vyfasoval druhou žlutou kartu (zdroj Region Opavsko).

Branka: 2. Rolný Adam (pen.) – 60. Buchta Jan

Rozhodčí: Priesol Daniel – Vojkovský Michael, Chýlek Martin
Diváků: 112
Sestava Kobeřic: Štencel – Čujek (60. Kollek), Hartmann P., Wirth Robin, Wirth René, Kubný A., Ševior (46. Buchta), Stuchlík P. (K) (73. Rother), Kryštof, Oberherr J. (83. Stříbný), Šimeček