TJ Sokol Kobeřice – FK Bolatice     3:1   (1:0)

Zhruba pětistovka diváků přihlížela prestižnímu prajzskému derby mezi Kobeřicemi a Bolaticemi. Začátek zápasu si přisvojili borci v domácích dresech. Již v 5. minutě pelášil Šimeček sám na gólmana Kramáře, jenže při kličce se vyhnal do ostrého úhlu a pohladil pouze boční síť. Podruhé Šimeček zpytoval svědomí po akci Oberherra s Kryštofem, protože z výhodné pozice zamířil nad břevno. Hosté premiérově vystrčili růžky při trestňáku Sebraly a dorážce Buchvaldka. Mnohem větší nebezpečí ovšem znamenala akce Šuly, Šamárka a Monsbergera, který nechal vyniknout brankáře Stencela. Strážce kobeřické svatyně se ovšem blýskl hlavně ve 20. minutě, neboť špičkou kopačky vytěsnil tutovku Šamárka. Poté se přihlásili o slovo domácí fotbalisté. Úplně osamocený Kubný však dal své střele příliš velkou razanci, takže balon proplachtil nad horní tyčkou. Nerozhodný stav zrušila až 37. minuta. Kryštof pláchl po levém křídle, Šimeček našel ve vápně volného Kubného a ten nemohl minout prázdnou kasu – 1:0.

Bolatice ale nepropadaly panice. Na časomíře zrovna naskočila 59. minuta, když se Slivka po zaváhání Kollka neohroženě hnal za časovaným pasem Sebraly, Štencel ho nešťastně trefil a Slivka lišácky vyrovnal na 1:1. Horký postupový favorit však neházel flintu do žita, což potvrdila 76. minuta. Čerstvý Mezera totiž převzal míč od Šimečka a neomylně zavěsil – 2:1. Domácí okamžitě ožili, jenže Kubný orazítkoval tyčku a Oberherra vychytal Kramář. Po následném rohu Petra Stuchlika ovšem nikým neatakovaný Kramář nezachytil balon v rukavicích a Oberherr jednoduše pečetil na výsledných 3:1 (zdroj Region Opavsko)..

Branky: 37. Kubný Antonín, 76. Mezera Patrik, 79. Oberherr Jan – 59. Slivka Jakub Rozhodčí: Matějek Vojtěch – Szkuta Petr, Moravec Roman. Delegát: Mužík František

Diváků: 361

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek (68. Mezera), Hartmann P., Buchta, Wirth René, Kryštof, Kubný A. (81. Ševior), Wirth Robin, Stuchlík P. (K) (86. Čujek), Šimeček (84. Stříbný), Oberherr J. (88. Rother)