Mokré Lazce -TJ Kobeřice 1:3

Hráči A mužstva dokázali po dlouhé době zvítězit na hřišti v Mokrých Lazcích, jejichž specifické prostředí a mnohdy i jiné vlivy doposud vždy vedly k neúspěchu našich barev. Fotbalisté Mokrých Lazců nastoupili proti Kobeřicím v dost oslabené sestavě, takže od začátku čelili obrovskému náporu favorita. Již během úvodní čtvrthodinky hosté zasypali gólmana Kovalíka sprškou střel, jenže Oberherr, Šimeček a Petr Stuchlík při zakončení totálně selhali. Domácí poté přežili i učebnicový slalom Kubného, který se nakonec utopil ve vlastních kličkách. Ve 20. minutě hrubě chyboval Lebeda, Šimeček při sólovém nájezdu ještě uviděl volného Kryštofa, tomu ovšem balon v klíčovém momentu na hrbolatém terénu přeskočil nohu. Tabulkový lídr se dočkal zaslouženého vedení ve 24. minutě, kdy si na kolmici Kubného naběhl Šimeček a s přehledem překonal Kovalíka – 0:1. O deset minut později Kovalík vytlačil jedovku Kubného nad břevno. Následný roh Petra Stuchlíka propadl ke Kryštofovi, který z rohu šestnáctky famózně vymetl vzdálenější šibenici – 0:2.

Třetí hřebíček do domácí rakve Kobeřice zatloukly v 51. minutě. Po trestňáku Kryštofa míč zacinkal o tyčku a dorážející Ševior přetlačil Garbu – 0:3. Na opačné straně vystřihl efektní nůžky Němčík. Mírné komplikace hostům způsobil až Žůrek, když si počíhal na centr Římana a prudkou hlavičkou nedal brankáři Štencelovi sebemenší šanci – 1:3. Domácí viditelně ožili, ale Kostka s Lebedou měli poněkud vychýlenou mušku. Svěřenci trenéra Kamráda mohli pojistit své vedení po průniku Kubného, jenže Kryštof si vylámal zuby na Kovalíkovi. A když Kovalík zneškodnil přízemní pokus Ševiora, výsledek se již nezměil a tak si hosté připsali důležité body do tabulky (zdroj Region Opavsko).

Branky: 62. Žurek Jan – 25. Šimeček Adam, 35. Kryštof Zdeněk, 51. Ševior Pavel

Rozhodčí: Čecháček Petr – Kubáček Vojtěch, Jurček Ondřej

Diváků: 180

Sestava Kobeřic: Štencel – Kollek (75. Čujek), Hartmann P., Ševior, Wirth René, Kubný A. (84. Rother), Wirth Robin, Stuchlík P. (K) (62. Mezera), Kryštof, Oberherr J., Šimeček (78. Stříbný)