TJ Sokol Kobeřice – TJ Háj ve Slezsku  2:1 (1:0)

Svěřenci trenéra Kamráda se od počátku do svého soupeře s chutí zakousli. Dalekonosný projektil z dílny Pavlíčka ještě nemohl nikoho vylekat, ale situace z 10. minuty už zaváněla první brankou. Po dlouhém pasu Žmolíka přetlačil Jan Oberherr ve vápně Malchárka a Šimeček nechal zblízka vyniknout hostujícího gólmana Hladkého. Háječtí litovali zejména 31 minuty. To Janíček poslal do úniku Daa, který centroval do šestnáctky, kde promáchl Továrek a za ním stojící Lampa neprorazil defenzivní val soupeře. Následoval roh hostů, po němž ovšem naši přešli do rychlého protiútoku. Přes Petra Stuchlíka a Šimečka se dostal k míči Kryštof a nekompromisně napnul síť – 1:0.

Rovněž po přestávce kralovalo naše mužstvo. V 69. minutě se vydal na útočný výlet Pavlíček, který ještě vylepšil celou akci nesobeckým pásem na Jana Oberherra a ten si věděl rady – 2:0. Háječtí reagovali nepřesnou hlavičkou Továrka. Na opačné straně se po rohu Žmolíka pověsil do vzduchu René Wirth  a hosté odklízeli balón z brankové čáry. Mírné drama pak způsobil Dao, když se prohnal kolem stopera Janíka a učebnicovým hokejovým blafákem obelstil  gólmana Stříbného – 2:1.

K utkání se vyjádřil vedoucí našeho mužstva Martin Halfar: “Získali jsme důležité tři body. Vyhrát jsme si sice zasložili, ale naše obrana musela být stále ve střehu. Hosté totiž měli nesmírně nebezpečné brejky“ (zdroj Region Opavsko).